«Цей меморандум буде як ковток свіжого повітря для ОСББ на наступні періоди, аби ми мали чітке розуміння, куди рухатись далі», — А. Садовий

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий провів онлайн-зустріч з головами ОСББ Сихівського району. Відтак учасники зустрічі обговорили актуальні питання для співвласників будинків, зокрема, співпрацю з містом, долучення ОСББ до програм співфінансування, а також напрацювання спільного меморандуму між ОСББ та містом.

«Ми сьогодні завершуємо зустріч по районах з найактивнішими керівниками ОСББ. Мені приємно вітати рідний Сихів. Мета нашої зустрічі проста. Ми завжди говоримо, що ОСББ у місті є пріоритетом, але якщо подивитися на фінанси і на заглиблення міста у проблему ОСББ, то це не завжди так. Цей рік — особливий, тому що надходження до бюджету різко знизились, у зв’язку із коронавірусом. Дуже багато речей, які ми планували зробити у Львові, ми не зможемо зробити у цьому році та плануватимемо на наступний. При розмові з керівниками управляючих компаній у нас народилась ідея, щоб ми по кожному району з керівниками ОСББ, з районними адміністраціями та містом вийшли на спільне підписання меморандуму, де ми чітко пропишемо, що ми маємо зробити впродовж наступних років, та передбачимо на це кошти у бюджеті, щоб це було аксіомою. Це має бути міським дороговказом. Ми вже проговорили багато проблемних питань по всіх районах міста. Ми зможемо прописати індивідуальні проблеми ОСББ у меморандумі, але я хочу, щоб ви дали своє бачення того, наскільки така ідея має право на життя та, можливо, підказали концептуальні пропозиції», — зазначив мер.

Також на зустрічі обговорили міські програми співфінансування для ОСББ, зокрема з утеплення будинків («Теплий дім»).

«Я бачу, що всі ОСББ та управляючі компанії, які пішли на співпрацю по „теплих кредитах“, сьогодні є задоволені. Вони мають зовсім інший комфорт проживання, мають зовсім інші цифри по платіжках. Взагалі, я би хотів, щоб всі ОСББ як норму брали собі до уваги цю програму. Інколи є питання по землі, є питання по мережах, їх потрібно прописати для того, щоб бачити, що є відповідальністю міста, а що — відповідальністю ОСББ, аби ми до тих питань могли більше не повертатись», — додав міський голова.

Відтак мер Львова наголосив, що сортування сміття стане один із пріоритетів спільного меморандуму між ОСББ, районними адміністраціями та містом.

«Для нас сортування сміття є пріоритетом. Компостувальний майданчик, який ми встановили на вул. Пластовій, має спроможність у перспективі приймати до 100 тонн органіки на добу. Ми маємо розуміти, що це зменшить навантаження на перевізників.

Однозначно, органіку потрібно забирати на старті, тому що пляшки наразі забирають деякі львівські підприємства, картонно-паперова фабрика потребує тисячі тонн паперу і готова його забирати. Якщо органіку відділити, то ми взагалі будемо мати унікальну ситуацію. Я маю прохання до всіх керівників ОСББ включитись. Нам потрібно робити окремі зустрічі щодо збору органіки, аби мати розуміння, на яку фінансову складову вийти, аби ОСББ було вигідно сортувати та вигідно окремо відбирати органічні відходи.

Дійсно, цей меморандум буде як ковток свіжого повітря для ОСББ на наступні періоди, аби ми мали розуміння, куди ми рухаємось, що ми маємо зробити та як розписати чітко по термінах, що має зробити місто, а що має зробити ОСББ зі свого боку. У меморандумі питання сортування сміття буде одним із пріоритетів. ОСББ повинні показувати приклад, аби управляючі компанії також робили те саме. Ми на смітті втрачаємо дуже багато грошей, і нам потрібно навпаки із мінусу переходити на плюс

Хочу нагадати, що роботи над сміттєпереробним заводом тривають. З липня вже має бути аукціон по вартості його будівництва. 4 компанії зараз змагаються над тим, хто дасть меншу ціну. Підготовчі роботи на ділянці проводяться”, — розповів мер.

©Медіастар