Триває капітальний ремонт вул. Б. Хмельницького. Після завершення ремонтних робіт відбудуться зміни в організації дорожнього руху на кільці вул. Липинського — вул. Б. Хмельницького.

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий оглянув, на якій стадії зараз будівництво доріг в районі «Під Голоском». Зараз там тривають активні роботи з прокладення двох шляхів: одна дорога має забезпечити проїзд з вулиці Малоголосківської на вулицю Варшавську, інша — сполучити вул. Малоголосківську з вул. Під Голоском.

«На цій території була інкубаторна станція, це був кооператив. Коли цей кооператив почали привласнювати, я ветував відповідну ухвалу. Депутати подолали вето. Зараз ми зупинили все, і тут прокладають дорогу. По інших локаціях також є чітке розуміння, що треба робити. До прикладу, по садочку темпи збільшились, у цьому році він буде відкритий. Люди повинні розуміти, що дуже багато речей є спільною відповідальністю всіх. Місто, до речі, також своєї провини не заперечує. Можливо, ми чогось не проконтролювали. Але сьогоднішня задача — виправити помилки, зробити якісний благоустрій, аби люди пишались цим мікрорайоном.

В нас є державна ДАБІ, яка бездіє. У міста ці повноваження забрали, і ми вимушені діяти у правовому полі. Я дуже вдячний, що є такий контроль зі сторони мешканців. Ми можемо спільно приводити все це у правове поле”, — зазначив мер.

Так, за словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, місто працює над облаштуванням у мікрорайоні належної інфраструктури.

«Міська рада зараз працює над тим, щоб у цьому мікрорайоні був ще один садочок, школа та гарний парк. Щодо нової школи та нового садочку виконавчі органи завершили підготовку технічної земельної документації. На жаль, вже кілька разів це питання переноситься на сесії Львівської міської ради. Ми сподіваємось, що депутати нарешті ці важливі для громади питання розглянуть, і це буде для нас можливістю передбачати фінансування, розробляти проект і фізично вже в наступному році будувати тут школу та садочок.

Варто зазначити, що забудовники припустили не лише багато помилок, а й свідомо неправильних дій. Це пов’язано із тим, що у нас законодавство в Україні максимально виписане під забудовників. Якщо ми говоримо про міську раду, то у нас на сьогодні навіть немає можливості і права провести перевірку чи накласти штраф, тому що держава зупинила таку можливість. Тим не менше, ми все одно після виїзду міського голови розбираємо конкретні кейси, де ми побачили, що є проблема. Наприклад, по одному такому кейсу ми прийняли рішення і скасували містобудівні умови та обмеження, адже у нахабний спосіб забудовник перейшов червоні лінії, захопив міську землю. Ми будемо поступово методично розбиратись і доводити забудовників до тями, щоб вони усвідомлювали свою відповідальність за те, що вони роблять. Не може бути так, що забудовники зводять тут житло, але не дбають про інфраструктуру. Коли це все тут починалось, то йшлось про те, що це буде спільна відповідальність, у тому числі стосовно соціальних питань. А виходить, що забудовники будують, продають квартири, заробляють гроші, а всі негаразди ідуть на міську раду. Ми вважаємо, що це неправильно, і якщо нас не почують, то вживатимемо всіх юридичних заходів, аби врегулювати ситуацію, та привести її до вимог, які потребують мешканці”, — розповів посадовець.

Нагадаємо, 29 травня на засіданні виконкому розглянули рішення щодо вирішення низки проблемних питань території, визначеної детальним планом житлового району «Під Голоском». Відтак, місто призупинить видачу містобудівних умов та обмежень на нове будівництво у тому мікрорайоні доки не будуть забезпечені належні об’єкти інфраструктури. Відтак, мер дав доручення управлінню архітектури та урбаністики розробити генеральний план розвитку та візуалізацію мікрорайону впродовж місяця, і представити їх мешканцям. А також проводити щотижневі звіти робочої групи щодо виконання робіт.

©Медіастар