Скільки отримують ректори найбільших внз України

Як показують електронні декларації про доходи, у більшості ректорів зарплата, пенсії і доплати за членство в Академії наук складають близько 80% всіх доходів.

Найвища зарплата (сума всіх зарплат, доплат за ученную ступінь і пенсія) в минулому році опинилася у ректора Київського політехнічного інституту Михайла Згуровського. Його заробітна плата за основним місцем роботи склала 536 тис. грн. Але досить часто ректори очолюють ще й приватні компанії або інститути, організовані при їх університетах. Так, Згурівський до листопада 2016 року очолював НДІ Прикладних інформаційних технологій, де отримав 440 тис. грн. Крім цього, ректор одержував незначні суми в корпорації “Науковий парк “Київська політехніка”, Інститут прикладного системного аналізу КПІ їм. Сікорського. Плата за звання дійсного члена НАНУ становить близько 5 тис. грн в місяць.

Примітно, що ректори тільки двох вузів з 15-ти задекларували свої бібліотеки. Президент Києво-Могилянської Академії Андрій Мелешевич оцінив свою наукову та художню літературу в 100 тис. грн. Крім нього свою бібліотеку вказав у декларації ректор Харківського національного університету ім. Каразіна Віль Бакіров (спочатку свою літературу він оцінив в 90 тис. грн). А ректор Київського політеху вказав, що володіє більше 50 винаходами.

У ректорів або їх дружин є нерухомість за кордоном. Дружина ректора КПІ Тетяна Померанцева, громадянка США, має майно в Америці, за оренду якого вона отримала майже 1 млн грн. Дружина ректора Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана Любов Лук’яненко задекларувала невелику квартиру в Болгарії.

Єдина жінка серед ректорів ТОП-15 вузів Катерина Амосова виявилася фанаткою продукції автоконцерну BMW. Вона з чоловіком задекларувала три автомобілі цієї марки серії X. Всі автомобілі 2010-2011 рр. випуску, при цьому їх вартість у декларації не вказано.

Ну, а найбільший дохід за 2016 рік задекларував ректор переїхав у Вінницю Донецького нацуніверситету ім. Ст. Стуса Роман Гринюк. Він продав нерухомості на 2 млн 575 тис. грн, і таким чином його загальний дохід склав більше 3 млн грн.