Після відставки мера Полтави схема з ремонту ліфтів через «сімейних» ФОПів збереглася

Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому 25 вересня без проведення відкритих торгів уклало два договори з ФОП Клименко Неля Миколаївна щодо капітального ремонту ліфтів на загальну вартість 2,04 млн грн.

Про це пише Дарина Сидницька в «Полтавщина» з посиланням на дані «Прозорро».

Неля Клименко відкрила ФОП у квітні цього року, а у серпні отримала ліцензію у ДАБІ на створення об’єктів архітектури. На наступний день після укладання угод – 26 вересня, їй виплатили 611 тис грн. у якості попередньої оплати за роботу.

Неля Клименко – мати Дмитра Клименка, який разом зі своєю дружиною Оленою також отримують замовлення від Управління ЖКГ на ремонт ліфтів в Полтаві. Спочатку замовлення отримувала  Олена Клименко — 24-річна флористка. Після того, як сума замовлень Олені Клименко почала наближатися до 5 млн грн., підряди стали замовляти її чоловіку. Адже для ФОП третьої групи оподаткування встановлено річний ліміт в 5 млн грн., і отримання доходу понад цю суму оподатковується вже ставкою 15% та вони повинні перейти потім на загальну систему оподаткування.

Підрядники УЖКГ Полтави Олена та Дмитро Клименки

Сам ФОП Дмитро Клименко упродовж трьох місяців підписав з управлінням ЖКГ угод на 11,1 млн грн., за якими йому вже перерахували 2,6 млн грн. З кінця вересня тепер ремонт в Полтавській мерії замовляють його матері.

Згадана ФОП Олена Клименко, яка перша з сім’ї почали отримувати замовлення на ремонт ліфтів, зізнавалася, що питанням виконання підряду займається Олександр Олепір. Він також підприємець, а ще зять депутата Полтавської міськради від «Совісті України» Володимира Левченка (виборчий список очолював мер Полтави Олександр Мамай, 14 вересня його та виконком депутати відправили у відставку – «НГ»). Пов’язане із депутатом Левченком ТОВ «Будкомплект» фактично замінив собою КП «Ремліфт». Товариству почали замовляти роботи, які раніше виконувало комунальне підприємство. Частину його техніки також передали «Будкомплекту».

В свою чергу ФОП Олександр Олепір почав отримувати підряди на ремонт ліфтів у Полтаві за рік після одруження із дочкою депутата Катериною Левченко — з липня 2017 року.

Підрядник УЖКГ Полтави Олександр Олепір та Катерина Левченко

З початку 2018 року Управління ЖКГ Полтави Олепіру робіт на суму 6,2 млн грн. Поки з них виплачено 4,8 млн грн.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурно заявив, навіть після зміни влади місто вимушене продовжити користуватися послугами старих ФОПів через ризик, що ті не виконають ремонти до кінця.

14 вересня Полтавська міськрада обрала нового секретаря та новий склад виконкому.