У Львові подорожчає збір ламп та батарейок

2 грудня у рамках консультацій з громадськістю відбулося представлення проєкту рішення виконавчого комітету Львівської міської ради "Про погодження вартості збору і переробки відпрацьованих ртутьвмісних відходів та батарейок". Ініціатором проведення є управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради, повідомляє інформаційний портал депутатів Львівської міської ради.

Начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради Олександра Сладкова представила проєкт рішення, за яким зазначено про збільшення вартості збору і переробки відпрацьованих небезпечних відходів від юридичних осіб. Зокрема, пропонується погодити:

  • вартість збору і переробки відпрацьованих ламп від юридичних осіб (за 1 шт.) – 5,4 грн.;
  • вартість збору і переробки відпрацьованих ртутних термометрів від юридичних осіб (за 1 шт.) – 15 грн.;
  • вартість збору, зберігання та передачі на утилізацію відпрацьованих батарейок від юридичних осіб (за 1 кг) –  62,10 грн.

Таким чином, за словами Олександри Сладкової, це рішення щодо несуттєвого збільшення тарифів робилося задля того, аби збалансувати витрати, які несе дочірнє підприємство "Боднарівка" ЛКП "Зелений Львів".

"Зараз ми хочемо зробити такий паритет, щоб підприємці платили дещо більше, ніж раніше,  аби  "Боднарівка" принаймні окуповувала ті витрати, які несе на збір та утилізацію. Мешканці, як і раніше, здаватимуть небезпечні відходи безкоштовно. Видатки за це покриватиме міський бюджет. Торік із міської скарбниці було виділено 400 тис. грн. на збір та утилізацію небезпечних відходів", – розповіла Олександра Сладкова.

Вона також повідомила, що львів’яни з кожним роком відходів здають все більше небезпечних відходів.

Довідка SQ. Львів – перше і єдине місто в Україні, яке забезпечило збір і переробку небезпечних відходів. Відтак на львівське підприємство здають небезпечні відходи із 16 областей України. Зокрема, за період від січня до листопада 2019 року ДП "Боднарівка" ЛКП "Зелений Львів" шляхом укладання угод з юридичними особами прийнято та утилізовано понад 260 тис. штук відпрацьованих компактних та трубчастих люмінесцентних ламп, отримано доходів від утилізації ртутних ламп на суму 1242,2 тис. грн. та від утилізації термометрів, переданих юридичними особами, – 21,5 тис. грн. Також в результаті проведення збору від населення відпрацьованих люмінесцентних ламп та термометрів на базі мікроавтобуса "Еко-бус" за період з січня до листопада 2019 року зібрано близько 14 тис. штук відпрацьованих люмінесцентних ламп та понад 3 тис. непридатних ртутних термометрів, які утилізовано в повному обсязі.

©Status quo