“Мегабанк” визнали банком року для малого і середнього бізнесу

На XI Всеукраїнському конкурсі "Банк року – 2019" АТ "Мегабанк" вибрали кращою вітчизняною фінансовою установою в номінації "За успішне кредитування малого і середнього бізнесу". Про це повідомили в прес-службі банку.

Церемонія нагородження відбулася 2 грудня в рамках Київського міжнародного цифрового форуму – 2019, організованого міжнародним фінансовим клубом "Банкір".

Визначення кращих банківських установ України проходило на основі опитувань українських банків, їх клієнтів, оцінок експертів Національного банку України, Київського університету банківської справи, Ліги страхових організацій України, Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, рейтингових агентств, ділових і медіа-партнерів.

"Малий і середній бізнес сьогодні є цільовим сегментом для нашого банку. Понад 70% кредитів в портфелі банку – це як раз кредити для представників МСБ. Тому нам особливо приємно отримати таку нагороду. Це свідчить про те, що наша робота з підприємцями, а це, зауважу, найбільш вимоглива аудиторія, має позитивні результати і оцінки. Ця робота і штовхає нас на нові перетворення", – зазначив голова правління "Магебанка" Олексій Яценко.

Він додав, що потреба малого і середнього бізнесу в сучасних технічних банківських продуктах спонукала "Мегабанк" впроваджувати в роботі цифрові підходи. Так з'явився мобільний банк todobank.

"У наступному році ми збираємося запустити схожий інноваційний продукт для малих і середніх підприємств", – анонсував Яценко.

Всього за останні 12 років банк видав понад 6000 кредитів на загальну суму 500 млн доларів США. Велику їх частину отримали підприємства мікро, малого і середнього бізнесу. Це стало можливим, в тому числі, завдяки підтримці іноземних партнерів банку. З 2007 року "Мегабанк" уклав 49 угод з 17 зарубіжними партнерами по залученню фінансування на загальну суму 356 млн доларів. Затребуваність в кредитах від МСБ продовжує стимулювати "Мегабанк" на пошук фондування на західних ринках.

Нагадаємо, до складу акціонерів банку входять три провідні фінансові інститути: Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), Німецький банк розвитку KfW та Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

У жовтні 2019-го "Мегабанк" першим в Україні став асоційованим членом мережі провідних світових банків Global Alliance for Banking on Values ​​(GABV). Це незалежна асоціація об'єднує 58 фінансових інститутів і 16 стратегічних партнерів по всьому світу, спільно обслуговує 50 млн клієнтів, має майже 200 млрд дол. США сукупних активів і понад 67 000 співробітників.

Одним з принципів альянсу є ведення бізнесу з користю для суспільства. Ця позиція на ділі виливається в банківські продукти на підтримку екологічних ініціатив в суспільстві, жіночого підприємництва, соціальних проектів і т. д. Відповідаючи стандартам альянсу, "Мегабанк" отримав можливість втілювати в Україні цю міжнародну практику. Незабаром банк представить нові сервіси та продукти, які, зокрема, будуть цікаві для представників малого та середнього бізнесу України.

Довідка. "Мегабанк" обслуговує понад півмільйона клієнтів. Стабільність банку на фінансовому ринку підтверджує, зокрема, той факт, що в наступному році він буде відзначати своє 30-річчя. До цієї дати банк провів сервісну реформу, а також представив на ринку мобільного банкінгу новий продукт todobank.

©Status quo