Київський метрополітен запустив експеримент з електронними квитками

Київський метрополітен долучився до світової практики: тут впроваджується новий механізм оплати проїзду – за QR-квитком. Поки що це проводиться тільки на станції “Кловська”- тому що тут найменш щільний пасажиропотік – близько 12 тисяч пасажирів на добу.

Учора, 2 серпня, у присутності журналісті відбулася презентація електронного квитка. Тепер на станції немає касирів, автоматів з жетонами – є тільки один вид автоматів, де можна придбати QR-квиток чи поповнити проїзний, оплатити банківською карткою чи скористатися готівкою.

Електронний квиток буде вводитись поступово: спочатку “Кловська”, потім “університет”, “Дружби народів”. “Либідська” і “Політехнічний інститут”. Люди звикатимуть до нової системи проїду, а метрополітен стежитиме за тим, чи сподобався він і як проводиться автоматизація процесів.

Два роки тому київський метрополітен став п’ятим у світі, де можна оплатити безконтактною банківською карткою. І підприємство продовжує впроваджувати зручні послуги для пасажирів

Начальник метрополітену Віктор Баргінський сказав що фахівці працюють над онлайн-поповненням проїзних квитків та мобільним додатком “Метро”.

У розробці проекту автоматизації станцій взяла участь громадська формація «Агенти змін». Безкоштовно для міста волонтери розробляли оптимальні та зручні рішення для пасажирів. Нові автомати, розроблені ними, – зручні не тільки квитками, але й іншими функціями для пасажирів. Перші місяці роботи автоматів їх функціонування буде ретельно вивчатися. Зауваження користувачів враховуватимуться для покращення інтерфейсу.

З нововведенням буде вивільнено цілий штат касирів та інших працівників. Чи приведе це до їх скороченя або вони будуть навчені іншій професїї поки що невідомо.