Помпео закликав Європу не пов’язувати свою енергетичну базу з Росією

Держсекретар США Майк Помпео закликав європейські країни диверсифікувати джерела поставок енергоносіїв, щоб їх енергетична база не була пов’язана з Росією.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Голос Америки”.

Заява прозвучала на тлі продовження будівництва газопроводу “Північний потік-2” по дну Балтійського моря, яке ведуть Москва і її європейські партнери
“Ми в Америці просто сподіваємося, що Європа серйозно поставиться до необхідності диверсифікованої, безпечної енергетичної бази – енергетичної бази, не пов’язаної з Росією”, – заявив Помпео нідерландському телеканалу.

“Ми знаємо історію відносин Європи та Росії. Ми знаємо, що під час конфлікту росіяни використовуватимуть будь-які наявні у них інструменти, щоб підвищити витрати для Європи, якщо вона захоче прийняти рішення, які відповідають її найкращим інтересам, але, можливо, не відповідають інтересам Росії. Ми сподіваємося, що Європа зрозуміє це правильно”, – зазначив держсекретар США.

При цьому він відмовився повідомити, чи існує ризик введення санкцій проти нідерландських компаній, якщо вони візьмуть участь в проекті.

©Медіастар