SpaceX повторила власний рекорд

3 березня американська приватна космічна компанія Ілона Маcка SpaceX доставила на орбіту Землі чергову партію інтернет-супутників системи Starlink. На орбіту вантаж знову вивела ракета-носій Falcon 9, яка до цього успішно виконала сім подібних місій.

Джерело: SpaceX в Twitter. Видання Everyday Astronaut

Деталі: Запуск ракети-носія Falcon 9, яка доставила вантаж на орбіту, відбувся з комплексу 39A (LC-39A) Космічного центру Кеннеді у штаті Флорида. Це вже 110-й запуск ракет покоління Falcon.

У компанії відзначили, що перший багаторазовий ступінь Falcon 9 раніше вже сім разів використовувався для доставки вантажів на орбіту планети.

Одна половина багаторазового обтічника Falcon 9 використовувалася в рекордний четвертий раз, а інша половина втретє.

Через 9 хвилин після запуску, багаторазова частина ракети-носія Falcon 9 приземлилась на безпілотну платформу “Of Course I Still Love You” в Атлантичному океані.

Наступний запуск має відбутись вже 7 березня.

Довідка: Перший багаторазовий ступінь Falcon 9 компанія Маска запускатиме по десять разів, потім їх оглядатимуть, змінюватимуть зношені деталі та використовуватимуть ще до 90 разів.

Компанія Ілона Маска – світовий лідер за кількістю супутників на орбіті Землі. Зараз їх понад 1000, а за декілька років їх кількість має досягти 42 тисяч.

Ракета Falcon 9, яка використовується для доставки супутників системи Starlink на орбіту, за один виліт може доставити максимум 60 апаратів. Більшу кількість супутників зможе виводити космічний корабель компанії Маска — Starship, який наразі тестують.
Що передувало:

25 листопада одна й та сама ракета SpaceX всьоме доставила вантаж на орбіту; 13 грудня ще одна багаторазова ракета-носій Falcon 9 всьоме полетіла (і повернулась) на орбіту Землі, 20 січня багаторазова ракета вперше ввосьме полетіла на орбіту.
SpaceX випустила бета-версію додатку для користування супутниковим інтернетом Starlink.
Нагадаємо:

Перші розробки Starlink почалися ще в 2015 році, а 22 лютого 2018 року компанія запустила в космос тестові прототипи.
За словами експертів, якщо проект буде успішним, люди в усьому світі, зокрема, у віддалених поселеннях, отримають інтернет, який приблизно в 40 разів швидший, ніж той, що пропонують провайдери.

©Медіастар