Балканські жадають прийняти ЧС-2030

Болгарія, Греція, Сербія і Румунія мають намір подати спільну заявку на проведення чемпіонату світу з футболу 2030 року. Вони також обговорюють можливість прийняти у себе чемпіонат Європи УЄФА в 2028 році, повідомляє Euro News.

Якщо четвірка балканських країн зважиться на цей крок, їх заявка буде конкурувати з спільними заявками з Латинської Америки (Уругвай – Аргентина – Парагвай) і Північної Африки (Алжир – Марокко – Туніс). Англія також розглядає можливості протиснути заявку на проведення ЧС-2030 спільно з іншими частинами Сполученого Королівства – Північною Ірландією, Шотландією та Уельсом.

Жодна з названих балканських країн раніше не проводила чемпіонат світу з футболу, лише в країні, що існувала до 1991 року, Югославії, одного разу, в 1976 році проходив плей-офф чемпіонату Європи за участю 4 фіналістів.

Як очікується, всесвітня футбольна федерація ФІФА прийме рішення про те, хто стане господарем ЧС-2030 не раніше 2022 року, коли черговий Кубок світу відбудеться в Катарі.

Президент Сербії Олександр Вучич заявив, що балканський квартет також запропонує провести у себе чемпіонат Європи з футболу 2028 року. Як пояснив Вучич, це дасть країнам можливість підготувати стадіони і вдосконалити спортивну інфраструктуру.

Прес-секретар уряду Болгарії підтвердив, що спільна заявка на проведення турніру УЄФА в 2028 році на Балканах вже обговорювалася