Львівська мерія озвучила свою позицію щодо “формули Штайнмаєра”

Львівська міська рада скерує звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо так званої "формули Штайнмаєра". Згідно з текстом листа, місто вимагає, аби будь-які перемовини щодо досягнення миру в державі проводилися з врахуванням безпекових інтересів України і думки її захисників. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

"За" відповідне рішення проголосувало 47 міських обранців.

Приводимо текст звернення.

"Ми, депутати Львівської міської ради, обурені ситуацією щодо реалізації Мінських домовленостей і підписанням так званої "формули Штайнмаєра".

Львів’яни від початку агресії Росії в Україні брали активну участь у захисті нашої держави, тому і зараз виявляють стійку позицію, яку ми як обрані представники громади підтримуємо і висловлюємо Вам як одностайну і категоричну у пошуку шляхів вирішення проблеми війни на Донбасі.

Усі ми прагнемо миру. Але мир у будь-який спосіб — недопустимий! Мир на основі формули, яка поставить знак рівності між героїчними захисниками цілісності держави, що віддали свої життя за Україну, та найманими бойовиками, що вбивали, катували і грабували мирне населення, є злочином проти громадян нашої країни, які «усі тепер президенти».

Тому вимагаємо, щоб будь-які перемовини щодо досягнення миру проводилися з врахуванням безпекових інтересів нашої Держави і думки захисників нашої Батьківщини. Розуміємо, що домовленості передбачають взаємні поступки, але абсолютно неприйнятними є будь-які компроміси у таких питаннях:

1. Відведення українських військ з облаштованих укріплень, відступ назад.

2. Проведення виборів на території ОРДЛО за відсутності контролю над цими територіями владою України.

3. Надання будь-якої форми особливого статусу цієї території, що буде суперечити чинній Конституції України та принципу територіальної цілісності та унітарності держави.

Джерелом влади в Україні є народ! Думка громади міста Львова висловлена", — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, раніше узгодження "формули Штайнмаєра" прокоментував на своїй сторінці у Facebook міський голова Львова:

"Фундаментальні зміни до Конституції не можуть гарантуватись одним підписом екс-президента Кучми. Я розумію бажання президента Зеленського закінчити війну. Розумію, що він хоче займатись модернізацією країни, державою в смартфоні, залученням інвестицій, і в цьому я його підтримую. Країна в стані війни з частиною окупованих територій завжди буде мати інші пріоритети ніж розвиток і модернізація. Але втрата суверенітету і ризик перенесення стрільби з лінії фронту на вулиці Одеси, Харкова, Києва, може стати не меншою перешкодою на шляху амбітних планів.

Під час виборів Володимир Зеленський багато говорив про народовладдя і референдуми. Оце і є найкращий час спитати громадян країни, а особливо тих, хто пройшов цю війну, їхню думку. Зміни до Конституції лише через референдум! Чи готові українці заплатити "особливим статусом Донбасу" за компроміс з ворогом?", — написав він.

Нагадаємо, напередодні тристороння контактна група узгодила текст "формули Штайнмаєра". Її зміст — у врегулюванні війни на Донбасі через надання тимчасового особливого статусу окремим територіям. А після проведення на непідконтрольних територіях виборів, легітимність яких мають підтвердити спостерігачі ОБСЄ, заплановано закріплення постійного особливого статусу цих територій.

©Status quo