Львів придбає 100 тролейбусів з автономним ходом: сесія підтримала договір про наміри

Сьогодні на сесії Львівської міської ради прийнято ухвалу «Про затвердження Договору про наміри — мандатного листа від 13.05.2019 між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією та ЛКП «Львівелектротранс», Договору про наміри — мандатного листа від 13.05.2019 між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією та ЛКП «Львівавтодор», Договору про консультативні послуги в сфері розвитку міської транспортної системи м. Львів — Лист про надання консультативних послуг — Проект № 603138 від 13.05.2019 між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією, ЛКП «Львівавтодор» та ЛКП «Львівелектротранс».
Міська рада ухвалила затвердити:

1. Договір про наміри — мандатний лист від 13.05.2019 між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією та ЛКП «Львівелектротранс».

2. Договір про наміри — мандатний лист від 13.05.2019 між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією та ЛКП «Львівавтодор».

3. Договір про консультативні послуги в сфері розвитку міської транспортної системи м. Львів — Лист про надання консультативних послуг — Проект № 603138 від 13.05.2019 між Львівською міською радою, Міжнародною фінансовою корпорацією, ЛКП «Львівавтодор» та ЛКП «Львівелектротранс».

«Якщо ми вольовим рішенням не збільшимо заробітну платню для водіїв трамваїв, тролейбусів та автобусів, то не буде кому їздити. Поряд Польща, де зарплата 1,5 тис євро. Люди виїжджають. Я був цього тижня на АТП-1. Вони на території зробили хостел, там можуть ночувати до 50 осіб. По „Львівелектротрансу“ пішов процес по школі для водіїв. Але ціна сьогодні критично не рентабельна. В рамках співпраці з МФК, вони дають нам якісну експертизу. Тролейбуси ми плануємо купувати з автономним ходом, нам не треба буде купувати нову контактну мережу, де можна буде такі тролейбуси запускати. Ця закупівля буде в рамках 2021 року. Це довга процедура, яку треба пройти. ЄБРР, ЄІБ, МФК — всі вони є нашими партнерами, дають грантову підтримку, найкращу відсоткову ставку. Вони готові з нами працювати. Тепер ми повинні дати старт. Їхні фахівці нам поможуть зробити експертизу», — додав мер Львова.

Нагадаємо, з метою збільшення кількості тролейбусів та ремонт однієї з головних магістралей, Львівська міська рада підписала мандатний лист з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Підписаний лист дає змогу говорити про потенційно одне з найбільших за всю історію залучення коштів міжнародної фінансової інституції у розвиток міста. А саме — це 50 млн євро, з них: 25 млн євро — на закупівлю 100 нових тролейбусів, 10 млн євро — на ремонт і оновлення електромережі, 15 млн євро — на ремонт вул. Шевченка

Отож, Міжнародна фінансова корпорація (МФК) розглядає можливість реалізації наступних заходів у Львові:

1. Технічна допомога місту (консалтинг, оцінка, дослідження по транспорту).

2. Фінансування проектів міста — 50 млн. євро:

ЛКП «Львівелектротранс» — 35 млн. євро для придбання 100 тролейбусів з автономним рухом та реконструкцію інфраструктури;
ЛКП Львівавтодор — 15 млн. євро на реконструкцію вулиці Шевченка.
Процентна ставка: 4,99 — 5,5%.

Строки погашення: 13 років, 3 роки — пільговий період.

Згідно з підписаними мандатними листами, IFC розглядатиме можливість надання кредиту у сумі до 15 млн. євро ЛКП «Львівавтодор», що планується вчинити в 2020—2021 роках, з метою фінансування відновлення вулиці Шевченка та іншої дорожньої інфраструктури, включаючи розширення розумних транспортних систем.

Також IFC розглядає можливість щодо пріоритетних інвестицій у громадський транспорт Львова. Зокрема надання кредиту у сумі до 35 млн. євро ЛКП «Львівелектротранс», що планується вчинити в 2020 р., з метою фінансування закупівлі до 100 тролейбусів з автономним рухом і заряджанням під час руху та реконструкції та розширення контактної мережі для тролейбусів.

Кредити будуть фінансуватися частково за рахунок власних фондів IFC («Кредит А») та частково за рахунок Фонду Чистих Технологій («CTF») («Кредит CTF» та разом з Кредитом A, «Кредити IFC»). Точний розподіл між Кредитами IFC буде визначено під час оцінки та залежатиме від відповідності проектів критеріям фінансування CTF.

Також IFC надаватиме консультативні послуги у зв’язку із вище вказаними проектами. Запропоновані послуги зосереджуватиметься на допомозі Львову в запровадженні високотехнологічних тролейбусів із зарядкою в русі; підтриманні їх оптимального введення в експлуатацію, напр. через консультації щодо мультимодальної реконструкції вулиці Шевченка, оптимального розподілу та маршрутизації нового бізнесу, консультування з питань зменшення втрат електроенергії та підвищення ефективності; консультування щодо потенційних покращень фінансової стабільності транспортної системи Львова.

Послуги, що будуть надані МФК Львову:

1. Модернізація та реконструкція вуличної інфраструктури. МФК проведе аналіз у загальних рисах плану реконструкції вулиці Шевченко, з урахуванням принципів передових практик та мультимодальної сумісності видів громадського транспорту, а також перегляд відповідної специфікації обсягу робіт перед проведенням тендеру.

2. Підсилення фінансової стабільності державних перевізників. МФК проаналізує вплив від запровадження електронних квитків на стан державних перевізників і порекомендує заходи для управління послугами перевезення та підтримання довгострокової фінансової сталості міського бюджету. Крім того, МФК підготує середньостроковий бізнес-план для ЛКП «Львівелектротранс», який має на меті скоротити фінансовий дефіцит та забезпечити належну експлуатацію та технічне обслуговування нових активів транспортного парку.

3. Підсилення фінансової стабільності та стану приватних операторів. МФК виконає аналіз впливу від запровадження електронних квитків на діяльність приватних операторів та порекомендує заходи щодо розширення участі приватного сектора у системі пасажирських перевезень у Львові, що може включати, без обмежень: встановлення належного рівня винагороди, розумних стимулів для поновлення транспортного парку, запровадження довгострокових підрядів на комерційно привабливих умовах, і належних ключових показників діяльності. Зазначений аналіз також передбачатиме план пом’якшувальних заходів для операторів, що постраждали від втрати робочих місць/бізнесу. МФК також проаналізує поточні умови та перешкоди для приватних операторів, які намагаються отримати доступ до фінансових коштів (варіанти фінансування та лізинг) в Україні, консультуючи щодо можливих рішень та рекомендуючи заходи для збільшення продуктивної ролі приватного сектора.

4. Огляд суті і сумісності технології тролейбусів з автономним ходом і оптимізація введення транспортних засобів в експлуатацію. МФК проконсультує по основних умовах закупівель, включаючи технічні специфікації тролейбусів з автономним ходом (із заряджання під час руху) у ході підготовки до тендеру, і проконсультує стосовно оптимального плану введення рухомого складу в експлуатацію з точки зору оптимізації послуг громадського транспорту і забезпечення фінансової доцільності.

5. Удосконалення системи електропостачання тягових підстанцій ЛКП «Львівелектротранс». МФК виконає загальний аналіз і підготує загальні рекомендації щодо наступного: особливості системи енергопостачання ЛКП «Львівелектротранс», визначення потенційних напрямків поліпшення для забезпечення надійного та безперебійного енергопостачання та розробка стратегії придбання електроенергії на ринку електроенергії. Аналіз буде включати, але не обмежуватиметься наступними питаннями: аварійне енергозабезпечення, будівництво резервних секцій, система підключення фідерних кабелів до трамвайної та тролейбусної мережі, технологічні поворотні точки в разі відмови електроенергії

6. Обслуговування та експлуатація контактних мереж. МФК розгляне діяльність ЛКП «Львівелектротранс» з технічного обслуговування, включаючи план-схеми та робочі процедури в депо, а також порекомендує заходи з підвищення ефективності, зокрема, щодо обслуговування та експлуатації контактних мереж.

Впровадження послуг розпочнеться після підписання та вступу в силу договору про консультаційні послуги і триватиме до 31 грудня 2020 р. Також МФК може розглянути можливість розширення своїх послуг на інші інфраструктурні проекти у Львові.

©Медіастар