Місто придбає кохлеарні імпланти для двох осіб, які потребують такого слухопротезування

Сьогодні, 10 жовтня, сесія Львівської міської ради затвердила Міську програму забезпечення осіб з інвалідністю кохлеарними імплантами на 2020 рік. У Львові на обліку перебувають дві молоді жінки з інвалідністю, які потребують слухопротезування системою кохлеарної імплантації. Тож місто придбає для них ці імпланти. Орієнтовна вартість обох систем кохлеарної імплантації — 1,6 млн. грн. (по 809 тис. грн. кожна).

Імплантацію проведуть в ДУ «Інститут отоларингології імені проф. О. С. Коломійченка НАМН України», відповідно до висновку якого, ці дві особи потребують такого слухопротезування системою кохлеарної імплантації.

Як пояснили в міському управлінні охорони здоров’я, ця міська програма розроблена на основі Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про місцеве самоврядування в Україні».

«Люди з порушенням та втратою слуху не можуть здійснювати комунікативні функції, реалізуватись як особистості в соціальній і професійній сферах, що призводить до погіршення якості їхнього життя та соціальної ізоляції. Для хворих із важким ступенем приглухуватості і глухотою, коли звичайні слухові апарати не можуть забезпечити необхідну компенсацію, розроблено пристрої, які дозволяють підвищити чутність, — кохлеарні імпланти.

Кохлеарна імплантація є вкрай дороговартісним методом лікування. Для більшості громадян, які потребують кохлеарного протезування, ця операція є недоступною внаслідок фінансової неспроможності. Хоча процедура безоплатної кохлеарної імплантації передбачена спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук, роками особи з інвалідністю не можуть реалізовувати свої права, які їм гарантує законодавство України”, — пояснюють в управлінні охорони здоров’я ЛМР.

Орієнтовна вартість системи кохлеарної імплантації, рекомендованої Інститутом згаданим пацієнтам, за курсом НБУ, станом на кінець 2018 року, становить приблизно 809 тис. грн. Тому вартість не є остаточною, і може змінюватися, залежно від курсу валюти, від комплектації та індивідуальних потреб замовника (реципієнта). Попередньо, обсяг фінансування програми — 1 620 000 грн, однак — може уточнюватись у встановленому порядку.

Тож завдяки цій програмі, медичну допомогу забезпечать 2 пацієнтам зі стійкою незворотною втратою слуху для їх повноцінного інтегрування в суспільство та покращення якості життя. Кохлеарні імпланти придбають та передадуть пацієнтам зі стійкою незворотною втратою слуху для проведення імплантації у ДУ «Інститут отоларингології імені проф. О. С. Коломійченка НАМН України».

«Кохлеарна імплантація пацієнтам зі стійкою незворотною втратою слуху дозволить оптимізувати їх адаптацію в суспільстві, поліпшить можливість спілкуватися та значно покращить рівень життя», — акцентують в управлінні охорони здоров’я ЛМР.

Термін виконання програми — 2020 рік.

©Медіастар