Львівська міська рада співфінансуватиме відшкодування вартості препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет

Сьогодні, 11 липня, сесія Львівської міської ради затвердила Міську цільову програму забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну на 2019 рік. Програма дасть змогу співфінансувати з міського бюджету відшкодування вартості препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет — щоб вони безперервно отримували ліки. Адже коштів, що виділяє держава на ці потреби, не вистачає: потрібно значно більше коштів.

«З державного бюджету виділяються кошти на відшкодування вартості препаратів інсуліну. На 2019 рік держава виділила 18,4 млн грн, і цього явно не вистачає. Тому треба прийняти міську програму підтримки», — зазначив Володимир Зуб, керівник міського управління охорони здоров’я.

Як пояснили в управління охорони здоров’я ЛМР, станом на 1 січня 2019 року в закладах охорони здоров’я м. Львова на диспансерному обліку є 19 397 хворих на цукровий діабет, з них 3911 хворих потребують інсулінотерапії (дорослих хворих — 3647, дітей та підлітків — 264). Хворі на цукровий діабет страждають на діабетичну нефропатію, що може завершуватись нирковою недостатністю та смертю; ретинопатію, що є причиною сліпоти; ангіопатію, що призводить до ампутацій нижніх кінцівок, артеріальну гіпертензію тощо. Більшість ускладнень можна попередити та уникнути високих витрат на їх лікування, забезпечивши вчасне призначення цим хворим та безперебійне забезпечення їх препаратами інсуліну.

З державного бюджету виділяють кошти місцевим бюджетам на відшкодування вартості препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет. Так, 2018 року на такі цілі з державного бюджету виділено 13 млн грн. Однак ця сума не задовільнила потребу у препаратах інсуліну хворих на цукровий діабет мешканців Львова. Тому щоб повністю та безперервно забезпечувати хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну, 2018 року з міського бюджету було додатково виділено 8,4 млн. грн як співфінансування цільових видатків на пільгове забезпечення препаратами інсуліну осіб, хворих на цукровий діабет. Загалом, видатки 2018 року на ці потреби склали 21,4 млн. грн.

Аналогічна ситуація є і в цьому році. На 2019 рік з державного бюджету на ці потреби виділено 18,4 млн. грн, що складає, в середньому, 1,5 млн. грн на місяць. Реальна ж місячна потреба у коштах на забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну, за результатами шести місяців, складає 2,3 млн. грн.

Відтак, метою Міської цільової програми забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну на 2019 рік є поліпшення допомоги хворим на цукровий діабет, скорочення втрат від тимчасової та постійної непрацездатності, зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби, що призводять до інвалідності та смерті, забезпечення безперебійного доступу до життєво необхідних препаратів інсуліну.

©Медіастар