Керівництво підприємства Львіввугілля розширює ринки збуту вугільної продукції

Голосу Сокальщини коротко  повідомили у ДП “Львіввугілля” про ситуацію зі збутом товарної продукції з початку липня:

• ДП «Держвуглепостач» боргує ДП «Львіввугілля» 113 млн грн за вугілля, відвантажене у попередні періоди, але зараз не в стані здійснити розрахунок, оскільки змушене стабілізовувати свою роботу і коштів не має.

• ДП «Львіввугілля» зверталось до Калуської ТЕЦ з пропозицією щодо заключення договорів, надійшла відповідь – готові брати, але по ціні 2000 грн за тонну. Держпідприємство по такій ціні відвантажувати не може, адже це нерентабельно. До того ж, ДТЕК уклав з нами попередню угоду за ціною 2500 грн/тонна на суму 100 млн грн, з яких 5 млн грн було направлено на оплату послуг ПАТ «ЛВК», 95 млн – на заробітну плату за квітень 2019 року працівникам держпідприємства.

• На сьогодні ДП «Львіввугілля» працює з ПАТ «Центренерго» по прямій угоді за ціною 2500 грн/тонна. ДП «Держвуглепостач», що є оператором вугільного ринку, пропонує закупівлі за ціною 2500 грн/тонна, але знімає 5% на оплату власних послуг, і виходить, що ДП «Львіввугілля» мало б отримувати лише 2400 грн/тонна, що економічно не вигідно. Перша партія вугілля на центренерго – 30 вагонів – була відвантажена 10 липня, сьогодні, 11 липня – 25 вагонів, і на завтра погоджено відвантаження 43 вагонів товарного вугілля.

Угода з ПАТ «Центренерго» передбачає оплату не раніше трьох днів після отримання продукції. Зараз триває переговорний процес з ПАТ «Центренерго» щодо можливості співпраці за попередньою передоплатою.

• Сьогодні ВП «Вуглезбут» працює по угоді з ПАТ «Центренерго», пропрацьовує угоду з ДТЕК «Західенерго» і має укладені угоди з ДП «Держвуглепостач». Крім того, є 49 прямих договорів з іншими споживачами, які передбачають реалізацію вугілля в невеликих об’ємах і не можуть суттєво вплинути на фінансовий стан держпідприємства, але дають можливість підтримувати виробничі процеси у робочому ритмі, забезпечувати шахти лісом, мастилами, матеріалами тощо і забезпечувати перевезення вугілля з шахти «Червоноградська» на збагачувальну фабрику.

Розширення ринків збуту, пошук можливих покупців нашого вугілля – це пріоритет для керівництва ДП «Львіввугілля» і щоденний безперервний робочий процес для ВП «Вуглезбут».

©Голос Сокальщини