У Львові обговорять скандальне будівництво

Сьогодні відбудеться громадське слухання на тему "Скандальне будівництво багатоповерхових житлових будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Городоцькій, 64 з грубим порушенням законодавства".

Як зазначається у інформаційній записці, позитивним висновком архітектурно-містобудівної ради від 25.07.2019 року погоджено будівництво багатоповерхових житлових будинків з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним двоповерховим паркінгом на вул. Городоцькій, 64 з грубими порушеннями будівельних норм і обмежень та вимог охорони культурної спадщини.

У березні 2019 року ТзОВ "Княжий Холл" уклав Меморандум з ініціативною групою мешканців 22-х прилеглих до забудови житлових будинків по вулицях Одеській, Кооперативній, Я. Мудрого та Городоцькій. В Меморандумі забудовник зобов'язався розробляти проект забудови з дотриманням будівельних вимог та відповідно до проектної пропозиції, яка була визнана переможцем за підсумками Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу у листопаді 2017 року і отримала премію у 125000 грн. Основними вимогами до проекту конкурсу були:

"Натомість, в реалії наявна невідповідність конкурсному проекту. На засіданні архітектурно містобудівної ради 25.07.2019 року доповідач по проекту забудови Гоцко С. не вказав, що ділянка знаходиться в історичному арiалi , у буферній зоні ЮНЕСКО (Львів-ансамбль історичного центру) поряд з будинками садибного типу Ж-1, які мають статус пам'яток архітектури, по вул. Кооперативній,та трьохповерховими житловими будинками історичної забудови XIX сторіччя, на які розповсюджуються спеціальні норми та обмеження, як у плані зонування Залізничного району, так і у ДБН Б.2.2-12:2018", – йдеться у інформаційній записці.

Так, замість 2-х поверхового будинку за конкурсним проектом, забудовник запроектував 6-ти поверховий житловий будинок з мансардою. Норма перевищена у майже 2 рази.

Також в проекті 1 черги забудови порушена норма побутового розриву в 20 м і норма в 15 м від меж земельних ділянок суміжних садибних будинків 6, 8 по вул. Кооперативній. В проекті забудовником передбачений побутовий розрив в 10 м. від будинків 6, 8 на Кооперативній.

"Мешканці зовсім не ознайомлені з проектом під приводом комерційної таємниці, візуалізація надавалась ініціативній групі після неодноразових звернень у 2-х варіантах тільки на 1 чергу забудови (біля буд. 14, 16, 18 по вул. Одеській та буд.6, 8 по вул. Кооперативній). І реальна картина загрози порушення прав жителів вулиць Одеської, Кооперативної, Я.Мудрого, Городоцької , їх життю і здоров'ю, загрози знищення їх майна виглядає катастрофічною після ознайомлення з доступною частиною проекту",- зазначається у записці.

Також мешканці вважають, що підземний паркінг на цієї території будувати небезпечно, бо грунтові води залягають вже на глибині 1,5 м, й ділянка під забудову відноситься до категорії потенційно-підтоплюваних. Тож будівельні роботи можуть загрожувати зсувами сусіднім будинкам.

Активісти вимагають скасувати рішення виконкому Львівської міської ради через масові порушення забудовником.

Слухання проходитимуть в URBAN бібліотеці (бібліотека-філії № 8 Централізованої бібліотечної системи міста Львова) за адресою: м. Львів, вул. Устияновича, 4. Початок о 18.00

©Status quo