Ю. Чаплінський: «Скасування пайового внеску — це понад 1,6 млрд грн втрат для місцевих бюджетів»

Скасування сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури завдасть значних збитків місцевим бюджетам, втрати можуть становити 1,6 млрд грн. Також це унеможливить реалізацію багатьох важливих проектів з розвитку міст, — вважає Юліан Чаплінський, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР.

«Раніше на інженерну і соціальну інфраструктуру передбачали плюс 20% від вартості житлового фонду. Зараз це 4% для житлової забудови і 10% для комерційної.

Комітет ВРУ з питань економічного розвитку підрахував, що втрати для місцевих бюджетів будуть приблизно 1,6 млрд грн. Цей закон нежиттєздатний, адже він не передбачає альтернативи, як поповнити ці гроші для розвитку інфраструктури.

Інвестиційні внески міста скеровують в будівництво доріг, садочків, шкіл, закупівлю нового громадського транспорту. Якщо говорити про Львів, то мова йде про 200 млн грн в рік.

Логічною може бути пропозиція зняти внески з будівництв, які у перспективі передбачають створення нових робочих місць.

До речі, у Львові звільнено від сплати пайового внеску промислові виробництва”, — прокоментував Юліан Чаплінський, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР.

До відома, від сплати пайової участі до бюджету Львова у 2017 році надійшло понад 133 млн грн, у 2018 — понад 156 млн грн, у 2019 — понад 114 млн грн із запланованих 221 млн грн.

Також Юліан Чаплінський переконаний, що пропонований законопроект не вплине на зменшення вартості житла, адже ціна продажу спорудженого житла не підлягає державному регулюванню, а встановлюється забудовником самостійно.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про стимулювання інвестиційної діяльності, який передбачає скасування необхідності сплати пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури. Одним із положень документа пропонується скасувати обов’язкову сплату пайового внеску в розвиток інфраструктури населеного пункту в розмірі 4% від вартості житлового будівництва і 10% від вартості нежитлової забудови.

©Медіастар