Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вчора організував флешмоб «Твоє життя важливе». Подія відбулася на різних локаціях міста

Місто дотримується своєї позиції, що стадіон «Торпедо» потрібно викупити, щоб зберегти спортивним об’єктом. Проте мерія, з метою економії коштів громади, продовжує вести перемовини з ПАТ АКБ «Львів» для зниження ціни викупу.

«Стадіон однозначно залишиться стадіоном. Тут ми хочемо розвивати легкоатлетичну інфраструктуру: бігові доріжки, сектор для штовхання ядра тощо. Це фактично останній стадіон, який залишився в міста.

Історія цього стадіону досить складна. Зараз банк володіє спорудами цього стадіону: ворота, розбиті роздягальні, частина асфальту та огорожі. Саме ці речі зараз формують ціну в умовно 7,5 млн грн. Така сума за ці руїни — це надзвичайно багато. Фундамент цієї суми становить право на користування цієї ділянкою. Лише 15% від неї складає вартість самих об’єктів, що належать банку.

Ми готові викупити цей стадіон. Мерія проводила зустріч з представниками банку, але вони залишаються на сумі 7,5 млн грн. Чому місто має викупати і так міське майно за такі великі кошти? Ми будемо й надалі вести перемовини з банком, щоб дійти згоди і знизити ціну.

Гарантуємо, цей об’єкт обов’язково залишиться спортивним. Ми готові розвивати тут інфраструктуру, тому вже говорили з проектантами, щоб тут мало бути і як би стадіон мав виглядати. Його вартість буде становити близько 15 мільйонів гривень. Чому новий стадіон ми можемо збудувати за 15, і тільки за викуп споруд маємо віддати 7,5? Їх реальна вартість становить не більше 500 тисяч. Стадіон у такому жалюгідному стані цих коштів не вартує”, — розповів начальник управління молоді і спорту ЛМР Антон Нікулін.

Таку ж позицію озвучують і професійні спортсмени.

«Тут можна зробити ідеальний тренувальний стадіон для дітей. Він знаходиться у дуже гарному районі: багато шкіл, неподалік стадіон „СКА“. Діти могли б тренуватись тут більшість часу в році. А на тому, що зараз тут є, діти тренуватися не можуть. Тут взагалі нічого немає. Тому тут треба робити стаціонарний, багатофункціональний стадіон для занять легкою атлетикою та для мешканців цього району», — каже віце-президент Федерації легкої атлетики Львівської області Віктор Черних.

Нагадаємо, під час сесії Львівської міської ради 11 березня прийнято ухвалу про викуп у ПАТ АКБ «Львів» стадіону «Торпедо» та будівель, які є на його території, що на вул. Золотій, 40-А. Стадіон впродовж багатьох років перебуває у занедбаному стані, тому його планують відремонтувати та використовувати для потреб мешканців.

Після проведення експертної оцінки на засіданні сесії Львівської міської ради, яке відбулося 1 серпня, було виділено кошти в сумі 5 млн 147 тис. грн на викуп стадіону «Торпедо» у ПАТ АКБ «Львів» для суспільних потреб.

©Медіастар