Славенка Дракуліч приїде до Львова на Конгрес культури «Перехід 1989»

Уже відома програма Конгресу культури «Перехід 1989», триває реєстрація на участь — саме час оголосити імена людей, які виголосять інспіраційні виступи на відкритті. Серед іноземних гостей Конгресу, який відбудеться 11−13 жовтня, — Славенка Дракуліч, одна з найвпливовіших письменниць сучасної Європи.

Знана хорватська авторка візьме участь у відкритті Конгресу 11 жовтня. Тема її виступу — «Кому нині потрібна культура? Політика, культура й ідентичність в епоху віртуальної реальності».

Есеї та книжки Славенки Дракуліч перекладено багатьма мовами. Українською нині є книжка «Як ми пережили комунізм і навіть сміялись» (Yakaboo Publishing) та збірка репортажів «Вони б і мухи не скривдили» («Комора», обидві книжки переклала Роксолана Свято). Загалом у фокусі авторки такі питання, як політика та ідеології посткомуністичних країн, воєнні злочини, націоналізм, питання фемінізму, хвороба, жіноче тіло. Їй належить і художня проза. Статті виходили й виходять у провідних виданнях світу, як The New York Times Magazine та The New York Review of Books, Süddeutsche Zeitung, Dagens Nyheter, The Guardian, Eurozine та ін.

Уже скоро організатори Конгресу назвуть ім’я другої спікерки, яка відкриє захід: це представниця України.

Нагадаємо, Конгрес Культури збере у Львові понад 200 учасників — представників сфери культури — і буде присвячений аналізу культурного досвіду України та Європи за останні 30 років і напрацюванню рекомендацій для культурної сфери України. Конгрес культури «Перехід 1989» матиме дискусійну та мистецьку програми.

На Конгресі діятиме три тематичні блоки — МУРИ. МІРИ. НАМІРИ, участь у яких візьмуть учасники з України, Польщі, Естонії, Німеччини, Боснії та Герцеговини, Бельгії Канади, Ізраїлю. Конгрес відбудеться у старому терміналі Львівського аеропорту: ця будівля радянського періоду чудово відповідає тематиці «переходу».

У мистецькій програмі: триєнале сучасного мистецтва «Український Зріз» (вперше в Україні), проект «Обабіч», концерт гурту «Жадан і Собаки».

Організатори Конгресу: ГО «Вірменська 35», КУ «Інститут стратегії культури», Львівська міська рада, проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Більше про спікерів та учасників Конгресу — у програмі. А тут — заповнити заявку на участь.

За новинами Конгресу стежте на фейсбук-сторінці Конгрес культури / Culture Congress і на сайті Конгресу.

©Медіастар