Loon встановила новий рекорд дальності зв’язку між інтернет-стратостатами

Американська компанія Loon, «дочка» холдингу Alphabet, встановила власний рекорд дальності зв’язку між інтернет-стратостатами. Згідно із записом в блозі Loon, дальність передачі сигналу по ланцюжку з семи інтернет-стратостатів склала одну тисячу кілометрів, причому між двома стратостатами в ланцюжку відстань склало 600 кілометрів.

Метою проекту Loon є створення комунікаційної мережі на великих площах за допомогою передавачів на повітряних кулях, які знаходяться у стратосфері. Loon може забезпечувати зв’язок на великих територіях по всьому світу, в важкодоступних районах або, наприклад, під час стихійних лих.

Сигнали з одного стратостата можуть покривати територію площею 40 тисяч квадратних кілометрів. При цьому Loon не виступає провайдером, а надає послуги ретрансляції сигналів LTE. Кожен стратостат обладнаний системою автоматичного залежного спостереження – мовлення і має реєстрацію HBAL.

Під час випробувань на дальність передачі сигналу пакети даних передавалися з наземної станції в Неваді на стратостаті, який перебував на висоті 20 тисяч метрів над нею. Потім зі стратостата сигнал ретранслювався на наступний по ланцюжку, а той передавав його далі і так до тих пір поки наземна станція не прийняла відправлені раніше дані.

Для передачі даних використовувалися антени, зібрані спеціально для експерименту і встановлені знизу блоку з корисним навантаженням інтернет-стратостатів. Раніше Loon вже проводила випробування на дальність передачі сигналу, але в них дані передавалися по ланцюжку з двох стратостатів, а відстань між ними була якихось сто кілометрів.