Мер Львова звертається до львів’ян висловити свою думку щодо закупівлі 100 нових автобусів у білоруської компанії «МАЗ»

Львів, за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку, має намір придбати 100 дванадцятиметрових низькопідлогових автобусів. За попередніми результатами оголошеного тендеру на закупівлю автобусів, найкращу пропозицію запропонувала білоруська компанія «МАЗ». З огляду на політичну ситуацію у Білорусії та невизнання Україною президентських виборів у цій країні, мер Львова Андрій Садовий звертається за роз`ясненням державної позиції у цих питаннях до Кабінету міністрів, а також просить львів’ян висловити свою думку.

«Маємо ситуацію, яку треба обговорити в широкому колі і ухвалити мудре рішення. Завершується тендер на закупівлю 100 дванадцятиметрових низькопідлогових автобусів. Думаю, ніхто не сумнівається, що ці автобуси Львову необхідні. Закупівля відбувається в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком. Також за підтримки банку ми вже замовили 10 тридцятиметрових низькопідлогових трамваїв львівського виробника «Електрон».

За оцінками міжнародних експертів, найвигіднішу пропозицію подала білоруська компанія «МАЗ». Пропозиції інших учасників тендеру або значно дорожчі, або не відповідають технічним вимогам конкурсу. І тут питання. Чи маємо ми моральне право купувати автобуси в Білорусі?

Тут маю нагадати, що Верховна Рада України визнала президентські вибори в цій країні недемократичними. Мирні страйки білоруських громадян, в тому числі працівників МАЗу, регулярно придушують силовики. Відповідь на це питання я б хотів почути від керівництва Європейського банку, Кабінету міністрів та львів’ян.

Це непроста ситуація, бо у випадку скасування тендеру ми втратимо ще рік, а можливо й більше без цих машин. Але без чіткого розуміння цієї ситуації та державної позиції Львів не купуватиме білоруських автобусів. А яка ваша думка?”, — написав у себе на фейсбук-сторінці міський голова Львова Андрій Садовий.

©Медіастар