У центрі Львова відбулося ексклюзивне передвідкриття фестивалю «Музика в старому Львові»

Сьогодні, 13 серпня, на площі Ринок відбулося передвідкриття фестивалю «Музика в старому Львові», під час якого львів’яни за гості міста змогли насолодитись ексклюзивним проектом «Нова квадромузична система».

Концерт відбувся за участю Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», на базі якого й сформувався фестиваль. На гостей очікувала цікава програма у не менш оригінальному акустичному вирішенні: публіка розташовувалась в центрі, а виконавці сформували чотири острівки навколо.

«Мені дуже приємно, що фестиваль постійно отримує підтримку міста, відтак це вже шостий фестиваль „Музика в старому Львові“. Хочу побажати всім гарних і теплих емоцій від концертів цьогорічного фестивалю та долучитися до нашого унікального квадромузичного проекту від оркестру „Віртуози Львова“», — зазначив засновник фестивалю, диригент оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко.

Зазначимо, упродовж 15−31 серпня у Львові відбудеться VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові». У межах фестивалю відбудеться низка подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста.

«Сьогодні маємо можливість в урочистий спосіб з гарною погодою та в чудовому товаристві послухати цей унікальний виступ, який є стартом фестивалю „Музика в старому Львові“. Бажаю львів’янам і гостям міста за цих кілька днів відчути несамовиту яскравість музики. Те, що всі зможуть побачити за цей час на десяти локаціях міста — це насправді вражає», — сказав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

У програмі шостого міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» на гостей очікують чимало подій. Серед них: концерти органної музики за участі американської виконавиці Ґейл Арчер (16 серпня), провідної української органістки Олени Мацелюх (24 серпня) та польського органіста Владислава Шиманського (25 серпня); концерти барокової та класичної музики європейських й українських митців у цікавих виконавських втіленнях. Наприклад, проект «3+3» триватиме впродовж двох днів, 17 та 18 серпня. У фоє Львівської національної філармонії у виконанні Євгена Кострицького (скрипка) та Олени Жукової (клавесин) прозвучить повний цикл із шести Сонат для скрипки та клавесина Й.С. Баха, задля чого до Львова привезуть унікальний інструмент — клавесин нідерландського майстра, зроблений 1968 року як точна копія великого французького клавесина XVIII ст. та розписаний вручну.

Музика європейських та українських майстрів прозвучить також у виконанні ансамблю сопілкарів «Дудаліс», Академічного інструментального ансамблю «Високий замок», Квінтету духових інструментів солістів Львівської опери, струнного квартету оркестру «Да Капо Україна» та ще багатьох інших.

Концерти відбудуться у знакових для міста локаціях: у фоє Львівської національної філармонії, Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла, Храмі святого Івана Хрестителя, Латинському кафедральному соборі тощо, до яких долучаться події типу open-air, прикордонне українське селище Нижанковичі та польське місто Краків. Чимало подій фестивалю будуть безкоштовними, тож відвідати їх зможуть усі охочі.

©Медіастар