«У Львові — інші виклики: ми утримуємо енергоспоживання на сталому рівні, за умови постійного росту населення», — Роман Рувінскі на Lviv Eco Forum-2019

На «Арені Львів» триває другий день V Міжнародного Lviv Eco Forum. Дискутуючи про перехід на 100% відновлення джерел енергії, позаштатний радник міського голови Львова з питань енергоефективності та енергозбереження Роман Рувінскі зауважив, що Львів минулого року підписав меморандум про перехід на 100% відновлення джерел енергії, та впевнено йде своїм шляхом до енергоефективності. Водночас він розповів про так звані «хибні кроки енергозбереження», які мають зворотний результат.

«Коли ми кажемо, що деякі енергетики, органи місцевої влади, міністерства скептично ставляться до 100% переходу на відновлювані джерела енергії, то це має своє підґрунтя. Немає жодної країни, яка б перейшла на стовідсоткове відновлення джерел енергії. Єдиний острів — у Данії, де дуже наблизилися до цього, — там є збалансування джерел енергії.

Такий перехід — реальний. Питання в тому, хто за це заплатить, і чи люди готові це сприймати — бо тарифи зростуть в рази. Тому до цього ставляться зі скепсисом, бо є щоденні питання, є інфраструктура, яка абсолютно не готова це сприймати і зробити. Ніхто ж не відмовиться їздити на автомобілі Тесла, але коли його доведеться купити — то не всі можуть собі дозволити цю річ. Тому нам потрібні зовсім інші підходи, щоб це реалізувати. Бо коли ми кажемо, що замінимо на природні ресурси енергії — сонце, вітер, — це не спрацює, бо нам потрібна для цього зовсім інша інфраструктура.

Нам потрібні дигіталізація всього енергетичного ринку України, децентралізація енергопостачання, потрібні зовсім інші підходи. Наприклад у Німеччині — різні землі по різному підходили до цього”, — розповів Роман Рувінскі.

Він акцентував, що Україна — дуже енергоємна держава. Тому спочатку потрібно максимально ефективно використовувати те, що маємо. Тобто якщо ми зменшимо енергоефективність країни загалом, тоді простіше буде доповнити те, чого не вистачає. Адже, з його слів, кожен зекономлений відсоток енергії — це інвестиція в майбутнє.

Також Роман Рувінскі зауважив, що є певні хибні кроки енергозбереження, що дають зворотний результат. Серед таких — «Година Землі».

«Дуже негативно ставлюся до „Години Землі“ — коли всі на годину в один день вимикають енергію. Треба розуміти, до чого це призводить. В „Обленерго“ є графіки постачання, і вони знають, що люди приходять з роботи, і треба підсилити потужність. А тут люди прийшли і все вимкнули. Фахівці не розуміють, що діється, але їм треба тримати мережу стабільно, і вони в авральному режимі знижують потужність вироблення електроенергії для того, щоб мережа не „лягла“. І через одну годину — всі вмикають світло. Працівники знову в авральному режимі піднімають потужність. А замість цього, якщо кожен вкрутить енергоефективну лампочку на місце старої, то він на весь рік знизить споживання до 3 Вт. І це буде сталий розвиток. Але це треба розуміти», — розповів він.

Львів — впевнено крокує на шляху до енергоефективності, однак місто має свої виклики, які потрібно враховувати, — переконаний експерт.

«У Львові — інші виклики, бо місто росте. Ми знижуємо енергоспоживання, інвестуємо мільйони в LED-освітлення, але місто розростається, і людей щоразу стає більше. Тому наші кроки — це утримання енергоспоживання на сталому рівні за умови росту, збільшення населення», — відзначив Роман Рувінскі, позаштатний радник міського голови Львова з питань енергоефективності та енергозбереження.

Нагадаємо, Lviv Eco Forum-2019 (#LEF2019) — подія, де українські та закордонні експерти говорять про збереження водних ресурсів, поводження з відходами й перетворення їх на енергію, а також кліматичні зміни. Подія об’єднала понад 1000 учасників та 50 фахових спікерів з 20 країн світу. Загалом за два дні відбуваються панельні дискусії за такими напрямками: «Управління водними ресурсами», «Управління твердими побутовими відходами», «Кліматична політика».

Форум організований Львівською міською радою, за сприяння Асоціації водних компаній України «Укрводоканалекологія» та за участі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства екології та природних ресурсів України.

Стежте за новинами Екофоруму у Львові на офіційній Facebook сторінці: https://www.facebook.com/LvivEcoforum

На сайті: www.eco-forum-lviv.com.ua

©Медіастар