У ЛКП «Інститут просторового розвитку» поділились підсумками роботи за 2019 рік

У ЛКП «Інститут просторового розвитку» розповіли про найбільші досягнення та виконані проєкти підприємства у 2019 році.

«Загалом за рік Інститут просторового розвитку виконує приблизно 60 проєктів — великих і малих. Проте не всі вони відразу реалізовуються. Більшість „вилежується“ рік-два, чекає на фінансування. Тому більшість реалізованих 2019 року проєктів виготовлялися у 2017−2018 роках», — зазначив директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід.

Зокрема, з-поміж найбільших реалізованих минулорічних проєктів підприємства можна виділити:

Праву частина площі Двірцевої введено в експлуатацію. Її наповнення: великий пішохідний простір, 4 трамвайні платформи (2 на висадку і 2 на посадку), 3 платформи для міських автобусів, 4 платформи для автобусів на львівські курорти, зона відстою громадського транспорту, майданчики для відпочинку. Також на лівій частині площі зараз монтуються фонтан струмкового типу і павільйони для таксі.
Вул. Княгині Ольги — найшвидша магістраль, яка сполучає південні райони з центром міста. Так, триває інтеграція вулиці в загальноміську веломережу, поєднуючи її велосмугами із вул. Сахарова.
Проспект Чорновола — зразок велоінфраструктури нового типу, підтриманої новими ДБН. Разом із велодоріжкою, торік також були виконані хідники, безпечні переходи, а на іншому боці вулиці — автомобільні стоянки. У 2020 році за цим проєктом планують виконати кільце на перехресті вул. Варшавська та вул. Замарстинівська, а від кільця до вул. Мазепи планують додати велосмуги.
Новостворені велодоріжки на вул. Городоцькій, вул. Угорській та вул. Сихівській.
Оскільки в Україні змінилися державні будівельні норми, замість обов’язкових 3,75 м ширини для смуги на магістральних вулицях можна застосовувати 3 м. У Львові з’явились вулиці з двома смугами руху, загальною шириною проїзної частини 10 м. Це, зокрема, вул. Сахарова, вул. Зелена, вул. Левандівська, вул. Панаса Мирного.
Облаштування пішохідної вулиці Корнякта у центрі міста. На ній відведено частину площі під поздовжнє паркування суміжно з бордюром. Покриття стоянки — груба бруківка, яка була на цій вулиці. Інша частина колишньої дороги встелена кам”яною гладкою мозаїкою, ближче до будинку — гранітна плитка. Мозаїка і плитка вкладені на одному рівні. Дощевідведення проходить між зоною паркування і зоною спільного використання.
Відреставрований міст на Городоцькій дав можливість запроєктувати нову організацію дорожнього руху.
Облаштування на вул. Пісковій підвищених переходів, паркувальних місць із урахуванням ділянок для зелених насаджень.
Проєктована підприємством пішохідна вулиця Римлянина стала лауреатом всеукраїнського архітектурного конкурсу в своїй номінації.
На вул. Лисенка було прийняте проєктне рішення, яке допомогло забезпечити паркування на цій вулиці й заборонити його там, де воно створює проблеми іншим учасникам руху.
Верхня алея на вулиці Коперника під мурами монастиря Святого Лазаря. Він був аварійним і була загроза його зсуву. Під час реконструкції проведено значні бетонні роботи, пагорб було засаджено новою рослинністю, що вберегло його від зсувів.
Оновлення скверу імені Заньковецької за костелом Святого Антонія з Падуї.
Облаштування скверу на вулиці Чупринки біля будівлі Франківської райадміністрації.
Облаштування алеї на вул. Вернадського.
Новостворений бульвар на вул. Гашека.
Проєктування подвір”я в багатоквартирних будинках на вул. Селянська та вул. Під Голоском.
Створення баскетбольного майданчика на Винниченка.
Облаштування з’їздів для людей з інвалідністю на трамвайних зупинках, зокрема, у Сихівському районі.

©Медіастар