Львівські пластуни передали Вифлеємський вогонь миру до 164 установ

З 1999 року Вифлеємський вогонь миру щорічно мандрує Україною. Спочатку пластуни традиційно переймають його на державному кордоні у своїх польських колег харцегів, а потім турбуються про те, щоб він пройшов свій довгий шлях від міста до міста і запалав миром, добром у церквах, школах, сиротинцях, лікарнях, державних установах та на кожному різдвяному столі української сім’ї. Як повідомила координаторка цьогорічної передачі вогню Соломія Добош, Вифлеємський вогонь пластуни передали до 164 установ. З них — до 62 церков, 12 лікарнень, 4 дитбудинків, 34 шкіл, 4 військових частин, 8 адміністративних установ тощо.

«Кожного року, ми, пластуни, ставимо собі за мету поширити Вифлеємський вогонь миру в кожну оселю, в кожну лікарню чи школу, щоб всі змогли відчути дух Різдва. І цей рік не став виключенням, попри усі труднощі ми виконали свою місію», — розповіла координаторка цьогорічної передачі вогню Соломія Добош.

Через епідеміологічну ситуацію одним із найбільших пріоритетів була безпека усіх, хто долучився до проведення.

«На жаль, ми були змушені зменшити делегацію для передачі на кордоні, та обмежитись лише привітанням замість звичної програми, відмовитись від масштабної передачі громаді Львова біля ялинки, постійно дотримуватись дистанції і носити маски. Але Вифлеємський вогонь запалав у 164 установах. З них у 62 церквах, 12 лікарнях, 4 дитбудинках, 34 школах, 4 військових частинах, 8 адміністративних установах і 39 командах-партнерах. Таким чином кожен мав змогу перепалити і собі „Вогонь любові, вогонь добра“», — сказала Соломія Добош.

Також з початком російсько-української війни, з 2014 року пластуни щороку передають Вифлеємський вогонь миру захисникам у зону бойових дій на Сході України. Разом з символічним вогнем, завдяки добрій ініціативі як наймолодших, так і найстарших пластунів — цього року українські військові смакували різдвяним печивом, яке випікали пластуни.

©Медіастар