Держзрада і підтримка «Л-ДНР»: що відомо про справу «РИА Новости» в Україні та Кирила Вишинського

Керівник українського відділення «РИА Новости» Кирило Вишинський отримав завдання від російської влади щодо проведення підривних інформаційних акцій в анексованому Криму, а пізніше для підтримки самопроголошених «ЛНР/ДНР». Про це повідомляє Українська правда з посиланням представників СБУ.

За свою діяльність, за даними Служби безпеки України, Вишинський був нагороджений державною нагородою та отримував стабільне фінансування – 50 тисяч євро на місяць.

«За цю діяльність Вишинський нагороджений закритим указом президента Росії медаллю «За повернення Криму», – зазначив Віктор Кононенко.

Кіріл Вишинський має медаль від Путіна / Фото УНІАН

Кошти за підривну діяльність з Росії переправлялися в Сербію, звідти – в Україну, де Вишинський розподіляв їх між підлеглими структурами. Кононенко пояснив, що саме це було підставою для проведення обшуків. На що конкретно йшли ці кошти, в СБУ не уточнили.

15 травня силовики провели п’ять санкціонованих обшуків у справі журналістів українського відділення «РИА Новости» на підставі підозри у веденні підривної діяльності.

«5 санкціонованих обшуків в офісах, редакціях, прес-центрах «РИА Новости Украина», а також у місцях мешкання – два в офісах, три за домашніми адресами… На даний час попередня кваліфікація – державна зрада», – повідомив Кононенко.

За його словами, під час обшуків були виявлені та вилучені ті самі медалі, які отримував Вишинський за свою підривну діяльність в Україні.

Також силовики знайшли і паспорт громадянина Росії, що свідчить про факт подвійного громадянства.

«Поки що вони (журналісти, – ред.) будуть проходити у статусі свідків – близько двох десятків осіб. Це громадяни України», – наголосив представник СБУ.

Водночас керманич ГПУ Юрій Луценко повідомив у Facebook, що Генпрокуратура має докази, які свідчать про державну зраду у діях російського інформагентства «РИА Новости Украина». За його словами, прокуратура Криму та СБУ перейшли до активної фази знешкодження антиукраїнської діяльності чергової російської медіаструктури.

«Слідство має докази виконання добре проплачених антиукраїнських атак цією структурою, участі громадян України (які одночасно отримали громадянство РФ) в цій дезінформаційній війні. Дії даних осіб підпадають під ознаки статті 111 КК – державна зрада», – наголосив Луценко.

Як стало відомо раніше, Служба безпеки України 15 травня проводить обшуки в офісі російського інформагентства в Києві. В СБУ заявили, що «розкрили діяльність мережі медіаструктури, підконтрольної Росії».

Гендиректор російської пропагандистської медіагрупи «Росія сєгодня» Дмітрій Кисельов зажадав, щоб українська влада негайно звільнила затриманого Кіріла Вишинського і пригрозив поскаржитися в ОБСЄ.

Видання «РИА Новости Україна» почало працювати в Україні задовго до Революції гідності. Журналісти акредитовані, зокрема, і у Верховну Раду.