Залізниця злила 60 мільйонів на ремонт вагонних коліс по ціні половини вантажного вагона

Філія «Пасажирська компанія» Укрзалізниці в жовтні-листопаді замовила ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Квік-2006» ремонт колісних пар пасажирських вагонів на загальну суму 60,1 млн грн.

Про це пише «Залізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро».

«ТВК «Квік-2006» стало переможцем 16 тендерів, її єдиним конкурентом було ПП «Ось Ж». Ця фірма під час торгів подавала пропозиції на кілька тисяч дорожче від переможця і не понижувало ціни. При цьому «Ось Ж» не надавало банківську гарантію на свою пропозицію і не завантажувало більшість необхідних документів.

Таким чином «ТВК «Квік-2006» було фактично єдиним претендентом на отримання контракту.

Замовлена вартість послуг є завищеною – ремонт однієї колісної пари коштує 528 тис грн., що складає майже половину вартості нового вантажного вагону. За ці гроші «ТВК «Квік-2006» має провести заміну двох коліс, чотирьох буксових підшипників і провести ремонт редуктора із заміною конічних підшипників.

Вартість нового колеса суцільнокатаного діаметром 957 мм, які закуповувала «Укрзалізниця» у ТОВ «Інтерпайп» складає трохи більше 19 тис грн. Ціна буксового підшипника, які виготовляє в Україні тільки корпорація «УПЕК» за останніми тендерами складала 3,3 тис грн. за одиницю. Таким чином ціна нових колес і буксових підшипників потягне тільки на 51,5 тисячу грн. А отже понад 475 тис грн. Підрядник отримає за заміну цих деталей та ремонт редуктора колісної пари.

«Квік-2006» є фігурантом низки кримінальних справ. Зокрема фірма фігурує в кримінальній справі СБУ, згідно якої «Південна залізниця» заплатила підприємствам десятки мільйонів за роботи, які виконували самі залізничники.

Окрім цього «ТВК «Квік-2006» має в своїй біографії кримінальні справи щодо ухиляння від сплати податків на три млн грн. і можливого привласнення державних коштів Запорізької АЕС через фіктивні фірми шляхом завищення цін на портланд цемент.

Попри кримінальні справи, залізниця в останні роки збільшили суму замовлень «Квік-2006». Так, в 2015 рік фірма мала 5,5 млн. грн. держконтрактів. В 2016-му вже 23,5 млн. грн., в 2017-му – 36,2 млн., а за цей рік фірма може виграти тендери на понад 100 мільйонів.

«ТВК «КВІК-2006» записане на Миколу Хіньова та Анатолія Павленко із Запоріжжя. Обоє вони також є власниками ще декількох фірм. «КВІК-2006» зареєстроване в місті Запоріжжя по вулиці Базовій, 9А. За цією адресою знаходиться складське приміщення, в якому, ймовірно, може розташовуватись невелике виробництво. За цією ж адресою прописно ще три інших підприємства.

Окрім цього, згідно довідок, які надав «ТВК «Квік-2006» в попередніх тендерах на фірмі працює тільки чотири робітники: слюсар-складальник і 3 токарі.

В тендерних пропозиціях «Квік-2006» зазначило, що планує використати в якості субпідрядника ТОВ «Жмеринське підприємство «Експрес». Але згідно іншого тендеру на ремонт колісних пар дизель-поїздів ця фірма нібито передала свої виробничі потужності в оренду ТОВ «МОК», яке отримало контракт на 8,4 млн грн.

«Ось Ж» записана на херсонців Руслана Скляренка та Юрія Нікіфорова.