Львів отримав унікальні «особливі» книги про 5 архітектурних пам’яток міста

Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів — УСІ», за фінансової підтримки управління культури Львівської міської ради, реалізував ще один унікальний для України соціально-культурний проект під назвою «Архітектурна скарбничка Львова». Завдяки йому, Львів отримав книги про п’ять архітектурних пам’яток міста Лева, надрукованих плоским і рельєфно-крапковим шрифтами, українською та англійською мовами. Також виготовили 3D-моделі цих споруд. А це Львівська опера, Латинська катедра, Будинок органної і камерної музики, Порохова вежа та пам’ятник Іванові Франку. Тож це дозволить презентувати Львів на міжнародному рівні.

«Це була наша давня мрія. Ми робимо бронзові макети архітектурних споруд Львова, і це дуже добре, інноваційно, цікаво та інформативно для людей, які не бачать. Але бронзові макети ми не можемо перевозити, і красу Львова не можуть бачити інші куточки України, бо не всі мають можливість сюди приїхати. І в нас виникла ідея надрукувати книги і зробити 3D-макети про 5 архітектурних споруд Львова — це Львівська опера, Латинська катедра, Будинок органної і камерної музики, Порохова вежа і пам’ятник Іванові Франку. Ці книги надруковані українською і англійською мовами, звичайним шрифтом — для зрячих, і рельєфно-крапковим — для незрячих, і наприкінці кожної книги є QR-код з озвученою версією книги також у двомовному варіанті. Все друкували у Ресурсному центрі Львівської політехніки», — розповіла Оксана Потимко, координаторка проекту.

Також книги доповнені 3D-моделями кожної споруди, виготовленими з пластику на відповідному принтері. Завдяки цьому, будь-яка людина матиме можливість не лише прочитати зором або кінчиками пальців інформацію про видатні львівські пам’ятки архітектури, але й послухати звукову версію книги і безпосередньо оглянути мініатюру кожної споруди, залежно від фізичних можливостей (зором або на дотик).

Особливість в тому, що таке видання водночас зможуть читати як зрячі користувачі, так і незрячі, як українці, так і гості міста. Ці книги можна презентувати на форумах і салонах світу, усі вони — у твердій палітурці.

«У Львові є багато інновацій, унікальних ініціатив для людей з інвалідністю. І багато з цих інновацій є унікальними для країн Європи. І ми робили ці книги можливо не стільки для вжитку на внутрішньому ринку, як для промоції Львова на міжнародних книжкових форумах і салонах — в Парижі, Лондоні тощо. Тому книга є двомовною, в універсальному дизайні, її можуть слухати і можуть побачити очима — в макеті, або обстежити ці макети на дотик і розуміти, наскільки Львів є красивим», — акцентувала Оксана Потимко.
Цей проект був надзвичайно складним для реалізації, запевнили організатори, адже немає готового видання про ці споруди, тож довелось приділити чимало часу на пошук як наукової, так і популярної інформації про ці споруди.

«Це була колосальна робота. Було б дуже добре навіть створити бібліотеку для видань про найвидатніші споруди, пам’ятки нашого міста, а далі йти навіть більше — видатні пам’ятки України, бо це дійсно потрібно для всіх нас — краще знати своє і його популяризувати на світовому рівні», — зазначила Катерина Івашутіна, спеціалістка Ресурсного центру Львівської політехніки.

Львівська міська рада підтримала цей проект на суму 91 тис грн.

Фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
«Львівська міська рада завжди підтримує такі проекти. Тому що одним із наших пріоритетів є доступність до закладів культури, до надбань культури різних поціновувачів», — акцентувала Оксана Стельмах, заступниця начальника управління культури Львівської міської ради.

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/society/social-sphere/273991-lviv-otrymav-unikalni-osoblyvi-knyhy-pro-5-arkhitekturnykh-pamiatok-mista

©Медіастар