У Львові заклали капсулу під будівництво нової лікарні Медичного центру Святої Параскеви

Новий лікувальний заклад збудують у Львові. Це буде стаціонар з кількома сучасними відділеннями та поліклінікою Медичного центру Святої Параскеви. Сьогодні урочисто заклали капсулу та освятили місце під будівництво. Як зауважив мер Львова Андрій Садовий, за два роки тут постане сучасний медичний заклад з відреставрованими старовинними будівлями.

«Ми зібралися сьогодні тут, щоб почати добру справу і закласти пам’ятну капсулу з нагоди початку будівництва лікарні Медичного центру Святої Параскеви, і освятити це місце, де за два роки буде побудована сучасна лікарня на 100 ліжок. Інвестуємо не тільки в будівництво, а й в реконструкцію тих споруд, які є тут — їх є три, вони старовинні і мають свою історію. Історичні будівлі маємо намір повністю відновити. Таким чином, майбутня лікарня буде мати новий хірургічний корпус на 8 тис кв. м і три відреставровані історичні споруди, в яких буде розміщено додаткові функції – медичні, адміністративні, харчування», — зазначила керівниця проєкту, директорка центру Святої Параскеви Тетяна Міхнова.

Проєкт облаштування клініки передбачає, що наявні будівлі колишнього Львівського заводу телеграфної апаратури (ЛЗТА) реконструюють і добудують до них новий корпус — стаціонар. Новий стаціонар матиме загальну площу 8000 кв. м і складатиметься з хірургічного відділення на 100 ліжок, сучасного радіологічного та поліклінічного відділень, операційного блоку та реанімації. Упродовж 10 років успішної роботи медичний центр постійно інвестує у розвиток мережі поліклінік. Інвестиція у цю лікарню — близько 20 млн євро. Будівництво медичного закладу триватиме орієнтовно два роки.

Лікарня буде інноваційною та сучасною, кажуть у медичному центрі, адже над проєктом працювали консультанти з Німеччини, зокрема архітектурне бюро Андре Янка, та Потсдамської клініки ім. Ернста фон Бергманна.

«Сьогодні Бог зцілює людей руками наших медиків в наших лікарнях, які є на першому фронті боротьби з різними недугами. Ми благословляємо сьогодні цю добру справу, це місце, цей фундамент, який є основою будівлі. Цей заклад має надзвичайно гарну і побожну назву — Святої Параскеви. І щораз більше медиків схиляються до думки, що медицина — наука гуманітарна, бо якою важливою є мотивація людини до одужання! Я дуже надіюся, що в цьому закладі буде також відповідна каплиця, а в коридорах — невеличкі молитовні кутки, щоби кожна людина могла затриматися, і також подякувати за своїх лікарів», — зазначив перед освяченням владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Завантажити фото
«Кожна справа, яка робиться разом з Богом, завжди має успіх. Мені дуже приємно, що сьогодні тут представники різних конфесій міста. Я переконаний, що ця Божа благодать, яка є в Центрі Святої Параскеви, буде розширюватися, і цей новий простір, який буде тут створений, дасть надію на життя і здоров’я великій кількості людей. Взагалі ця територія має для мене особливе значення, тому що будучи молодим хлопцем, я працював на цьому підприємстві – заводі телеграфної апаратури. Тому дуже мило, що тут з’явиться нове життя, новий сенс. Центр Параскеви обрав якісну будівельну компанію. З ними ми збудували один з великих просторів, знаковий об’єкт — Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні, який надихає львів’ян і гостей нашого міста.

Приблизно 200 тисяч львів’ян стикалися з Центром Параскеви, отримували тут якісні послуги, я сам профілактично приходжу сюди. Тому дай Бог, щоби у 2022 році ми побачили цю прекрасну будівлю, яка тут буде збудована, і ми будемо милуватися тими прекрасними будівлями, які будуть відреставровані і отримають нове життя. Це велика справа. Також дякую тим добрим людям, які вирішили інвестувати сюди кошти”, — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Новий медичний центр зі стаціонаром створить додатково 350 нових робочих місць з умовами праці, які передбачають сучасні стандарти санітарії та безпеки. Це допоможе зберегти цінні медичні кадри й талановитих лікарів, оскільки створить альтернативу роботі за кордоном, — наголошують у Медичному центрі.

У хірургічному відділенні буде можливість виконувати до 3000 оперативних втручань на рік за напрямками: хірургія, урологія, гінекологія, отоларингологія тощо.

Зазначимо, медичний центр збудують на вул. Смаль-Стоцького, 13, що неподалік ТРЦ «Скриня». Відповідне рішення погодив виконавчий комітет ЛМР 10 травня 2019 року.

До слова, Медичний центр Святої Параскеви входить у ТОП-10 кращих платників податків та роботодавців з найбільшими заробітними платами для працівників.

Довідка
Медичному центру Святої Параскеви — 10 років. Окрім головного, діагностичного та лікувального центру, функціонують ще 3 філії, де щодня приймають близько 700 пацієнтів. Загальна база пацієнтів — 270 тисяч осіб. Проведено 470 тисяч діагностик, 880 тисяч лабораторних послуг, 500 тисяч консультацій.

©Медіастар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *