У Львові погодили комплекс першочергових заходів для покращення якості повітря

Сьогодні, 16 жовтня, на засіданні виконавчого комітету, погодили комплекс першочергових заходів щодо покращення якості повітря у Львові. Відтак, він передбачає основні дії міста на шляху до поліпшення якісних показників повітря.
«Пів року над цим працювала дуже широка робоча група. Ми напрацювали відповідну програму того, яким чином зробити якість повітря кращою. Так, ми маємо 4 компоненти, один із яких залежить від управління екології.

Перше — моніторинг якості повітря. Зараз ми працюємо за скаргами. Однак надалі ми зможемо працювати, відповідно до наших даних. Йдеться про комплексне провадження адаптації екосистеми міста та закупівлю необхідного обладнання. Відповідно, мають бути встановлені мінімум 10 станцій моніторингу якості повітря, а також забезпечення онлайн-платформи для тих пристроїв, які є вже сертифікованими.

Наступна важлива частина (найбільша) стосується того, що має бути злагоджена галузева система роботи міської ради, адже коли ми робимо переваги в одній сфері, дуже часто можемо зробити збитки в іншій, не розуміючи наслідків”, — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Відтак, заходи реалізовуватимуть у 5 основних напрямках:

Зменшення випадків спалювання заборонених матеріалів (сміття, шин, полімерів тощо);
Енергоефективність (метантенки, дегазація Грибовицького сміттєзвалища та ін.);
Зменшення викидів забруднюючих речовин від автотранспорту (використання електромобілів та активна мобільність);
Зменшення кількості пилу та температури повітря (поливання, зимове утримання вулиць, відкритий ґрунт);
Зменшення пилового забруднення та нагрівання поверхонь (додаткові вимоги до проектантів, вдосконалення утримання міста, чистка фасадів тощо).
Також окремим важливим блоком, відповідно до програми, є інфопросвітництво. Зокрема, створення міської відзнаки екосвідомих підприємств, популяризація альтернативних видів транспорту, створення просвітницьких відеороликів та проведення міського хакатону на розробку простого датчика, тощо.

«Хочу також наголосити, що у нас має бути інституційна спроможність це реалізувати. Ми вбачаємо її у призначенні відповідального за контроль якості повітря. Це має бути людина, яка своєю метою вбачатиме покращення якості повітря. Тоді у нас буде в цій сфері. Так само визначення питання якості повітря, як пріоритетного для міста», — додала Олександра Сладкова.

До того ж, міський голова наголосив на важливості доступності даних показників якості повітря для мешканців онлайн.

«Я розумію, що станція за контролем якості повітря буде одна з перших встановлена на Пластовій, в межах санітарної зони. Дуже важливо, щоб мешканці володіли інформацією онлайн», — додав мер Львова Андрій Садовий.

Детальніше про програму можна дізнатись, переглянувши презентацію.

©Медіастар