Виконком схвалив Програму з просування експорту у Львові

Сьогодні, 16 жовтня, на засіданні виконавчого комітету, схвалили Програму з просування експорту у м. Львові. Відтак, вона передбачає низку заходів, спрямованих на підтримку локальних експортерів, розвитку ділового туризму та виходу львівських підприємців на зовнішні ринки.

«Я думаю, що час для такої програми настав, оскільки є ряд перешкод, і місто не може стояти осторонь. Ми маємо максимально включитись, щоб ці перешкоди подолати спільно з бізнесом. В першу чергу, йдеться про недостатній рівень освіченості, обізнаності та компетенції серед експортерів. Наступне — відсутність фінансових інструментів для підтримки експорту. Також є складність процедур оформлення експортних документів та сертифікації. Фактично, довкола цих трьох перешкод ми сформували основні наші завдання цієї програми.

Наступне питання — ключові заходи реалізації програми. Програма сфокусована на трьох головних блоках. Перше — формування певної спільноти експортерів у форматі клубу, який об’єднає експортерів Львова та регіону. Це дозволить нам, з одного боку, налагодити спільну комунікацію для обміну досвідом, а з іншого боку — отримати доступ до певних матеріальних ресурсів та програм міжнародної технічної допомоги. Зокрема, йдеться про навчання, різні тренінгові заходи, індивідуальний консалтинг, розробку експортних стратегій тощо.

Другий блок — блок фінансових інструментів. Ми будемо готові фінансово підтримувати наших експортерів. Це стосується і розширення програми маркетингових ваучерів, того інструменту, який у нас вже існує. Ми додамо туди можливість участі у торгових місіях як назовні, так і на вхід. А також викуп площі на міжнародних виставках, де ми будемо робити колективні стенди та представлятимемо наших експортерів.

Третій блок — блок сертифікації. Ми розуміємо, що не завжди наші експортери мають доступи до тих чи інших ринків. Наприклад, щоб експортувати на ринки арабських країн, потрібно мати окремі сертифікати, які видаються зараз лише в одному офісі в Києві. Аналогічно свою систему сертифікації мають ізраїльські та європейські ринки. Експортери їздять фактично по цілій Україні та світу, для того, щоб отримати ці сертифікати, втрачаючи час та кошти.

Ми хочемо вивчити це питання, відповідно, у рамках цієї програми, передбачається розробка та дослідження концепції того, наскільки можливо в нас буде сформувати таку компетенцію у Львові. Ми хочемо, аби не лише наші, а й експортери з інших регіонів України, отримували можливість сертифікуватись саме у Львові. Це, звісно, сприятиме розвитку нашого ділового туризму”, — зазначив Сергій Кіраль, бізнес-омбудсмен ЛМР.

Також, як відзначив міський голова Львова Андрій Садовий, програма дозволить збільшити кількість робочих місць.

«Це дуже серйозне рішення. Я розумію, що тут був пророблений великий пласт роботи. Сьогодні для нас важлива якісна робота кожного підприємства. Я думаю, що це дасть нам змогу отримати додаткові робочі місця, відповідно, додаткову сплату податків», — наголосив мер.

©Медіастар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *