Мінохоронздоров’я не затвердило проект госпітальних округів Львівщини

Міністерство охорони здоров’я повернуло на доопрацювання проекти госпітальних округів семи областей України.

У міністерстві охорони здоров’я повідомили, що у ньому розглянули в рамках наради з головами управлінь охорони здоров’я всіх регіонів України проекти госпітальних округів 24 областей України й Києва та обговорили їх межі та склад лікарень. Після презентації 19 областей підтвердили свою відповідність затвердженій методиці формування округів, натомість на доопрацювання повернуто проекти госпітальних округів Львівської, Одеської, Закарпатської, Черкаської, Івано-Франківської, Донецької та Луганської областей.

Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, до кінця грудня плани всіх округів мають бути надіслані регіонами на затвердження. У разі, якщо регіон його не подасть, МОЗ буде вимушений ухвалити рішення самостійно.

Павло Ковтонюк наголосив: «Наступного року потрібно розробити генеральні плани розвитку госпітальних округів, щоб розвивати мережу, адже головне – це не визначення адміністративної межі, яка лікарня головна, а яка другорядна. Це потрібно для того, щоб скласти список із пріоритетних лікарень, доріг, у які держава інвестуватиме найближчі п’ять років. Від керівників місцевих управлінь наразі залежатиме доступність медичної допомоги в громадах».

Під час наради управлінці розглянули проект примірного положення про госпітальний округ, методичні рекомендації щодо інструментів кадрового планування в закладах охорони здоров’я та інше. Павло Ковтонюк також закликав представників регіонів взяти участь в розробці рамкових вимог до ключових лікарень госпітального округу та інших нормативних документів, які мають прикладне значення для роботи медичних закладів.