«Будемо возити трупи, як Садовий сміття», – журналіст про закриття ветсанзаводу

Якщо закриють Ковельський ветсанзавод, зросте небезпека отруєння землі і атмосфери, а спалахи інфекційних хвороб можуть траплятися частіше – стверджує волинський журналіст Петро Чечелюк.

Петро Чечелюк у своєму блозі на Волинь24 стверджує, що ретельно досліджував діяльність Ковельського ветсанзаводу, готуючи матеріали для українських медіа.

«Такі «невеселі» підприємства, як Ковельський ветсанзавод вирішують зразу кілька проблем: утилізують небезпечні відходи тваринного походження, виробляють з них комбікорм для тварин і добрива з великим вмістом кальцію, який добувають з кісток», – пише Чечелюк.

«Закрити ветсанзавод – значить поставити м’ясопереробні підприємства перед необхідність просто закопувати відходи.

«Ветеринарні служби дивляться на це крізь пальці» – стверджує журналіст.

«В біотермічних ямах термостійкі популяції мікроорганізмів, у тому числі й збудники деяких інфекційних хвороб зберігаються довгий час. А в трупному матеріалі, заритому в землю, збудники гостроінфекційних хвороб (емфізематозного карбункула, рожі, африканської чуми свиней, сказу і ін.), живуть до 3 місяців і довше; збудники туберкульозу і паратуберкульозного ентериту залишаються життєздатними впродовж кількох років; спори збудників сибірської язви в грунті зберігаються до 50-70 років!» – наголошує Петро Чечелюк.

«Тому захоронення трупів тварин і їх відходів призводить до інфікування глибокого пласту землі, грунтових вод і атмосфери, створює вогнище інфекцій, що призводить в свою чергу до спорадичних і масових спалахів хвороб», – додає він.

«Чи не перетвориться Волинь в суцільний гнійник з небезпечними хворобами і іншими наслідками? Куди Волинь возитиме відходи такого типу? По усій Україні, як нині мер Львова Садовий возить сміття?» – ставить риторичні питання журналіст.

«До речі, аналогічні скандали з закриттям такого підприємства мали місце у 2010 році у Тернополі. Тодішній голова підтримав підприємство і «вибив» у Києві гроші для його реконструкції. Завод працює. Працюють такі підприємства у Жовкві на Львівщині і у Костополі, що на Рівненщині» – додає Петро Чечелюк.

Нагадаємо, народний депутат України Ігор Гузь заявив, Ковельський ветсанзавод невдовзі закриють, рештки тварин вивезуть і утилізують, а також проведуть рекультивацію ґрунту.