У Львові привертають увагу до жестової мови

В рамках проведення заходів до Міжнародного дня глухих та з нагоди Міжнародного дня жестових мов у Львові представники різних середовищ, органів місцевого самоврядування жестовою мовою звертаються до глухих. Короткі відео розміщують у мережі Facebook. Як зазначають організатори, метою цього флешмобу є привернення уваги до спільноти глухих та жестової мови.

До флешмобу вже долучились і представники Львівської міської ради та ЛОДА, журналісти та ін.

«До нашого флешмобу вже долучились працівники ЦНАПів Львова, підрозділів Пенсійного фонду. Для них ми провели тренінги з вивчення жестової мови. Адже вони безпосередньо щодня спілкуються з людьми, зокрема і з нечуючими. Тому такі знання їм потрібні для надання якісних послуг усім категоріям громадян.

Також короткі відео вже записали і керівник департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, і ведучі телебачення UA: Львів.

Насправді роликів буде ще багато. Виставлятимем їх поступово, в них буде багато цікавого жестовою мовою”, — розповіла координатор заходів Олена Чернишова.

Міжнародний день жестових мов було ухвалено на 72-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 19 грудня 2017 року і відзначається щороку 23 вересня, починаючи з 2018 року. Дата 23 вересня була обрана не випадково, адже саме у цей день 1951 року у Римі (Італія) була заснована Всесвітня федерація глухих (ВФГ), яка натепер об’єднує понад 70 мільйонів глухих людей у всьому світі та 135 на­ціональних асоціацій глухих. Однією з головних цілей ВФГ є збереження жестових мов та культури глухих як передумов реалізації прав людини для глухих осіб.

Більше інформації можна отримати в координатора заходів Олени Чернишової за тел. 063 492 11 22.

©Медіастар