«Було би логічно звернутись до правоохоронних органів, щоб знайшли тих, хто блокує поступлення податків в бюджети всіх рівнів», — А. Садовий про ситуацію зі СіТіПі

Міський голова Львова Андрій Садовий, коментуючи в ефірі телеканалу «UA: Перший» ситуацію із врученням йому підозри в справі індустріального парку в Рясне, заявив, що у цій ситуації було б логічним звернення до правоохоронних органів щодо того, хто блокує надходження до бюджету міста та держави податків від створення 3 тис нових робочих місць. Як сказав Андрій Садовий, вже два роки місто могло б отримувати від діяльності індустріального парку орієнтовно 147 млн грн в рік.

«Я хочу попросити вибачення у компанії СіТіПі, яка у 2015 році на публічному інвестиційному конкурсі отримала право збудувати у Львові індустріальний парк. Компанія СіТіПі — це компанія номер один в центральній та східній Європі. Сьогодні вони мають збудованих 97 індустріальних парків в 7 країнах світу, близько 300 відомих концернів з ними співпрацюють. Вони придбали землю у Львові і заплатили більше 52 млн грн. Вони мали намір у Львові збудувати індустріальний парк, створити 3 тис нових робочих місць. Кожен мер має результатом своє роботи створення робочих місць.

Ми мали великий оптимізм, але починаючи з 2016 року розпочались переслідування, проблеми. Досі СіТіПі не може почати будувати цей індустріальний парк, гроші у місцевий бюджет вони заплатили, а земля стоїть порожня.

Які претензії САП? Що це не земля міста. Це абсурд. Ми пройшли всі суди і є кінцеве рішення суду, що це міська земля і ми мали право там розміщувати індустріальний парк.

Друга претензія — ви отримали замало грошей. Землю оцінює спеціальна структура, яка має державні ліцензії. Я би хотів, щоб люди, які працюють у цій прокуратурі, зрозуміли, що завдання індустріального парку — не продавати землю, а створювати робочі місця. Індустріальний парк — це 3 тис робочих місць, які не є створені. Одних податків в рік має бути сплачено орієнтовно 147 млн грн. Тобто, вже два роки місто та держава не отримують ці податки”, — прокоментував під час прямого ефіру мер Львова.

Також мер занепокоєний інвестиційним кліматом міста та країни, у зв’язку із цією ситуацією.

«Хлопці, коли вручали цю підозру, були збентежені, схвильовані. Розумію, що вони отримали команду приїхати і це зробити. Буде суд, на суді я буду захищати гідність міста, свою особисту гідність. Надіюсь на перемогу.

Це все вже триває 3,5 роки, у нас забирають час, створюють проблеми для інвестора.

Президент, прем’єр, коли виступають на форумах, то закликають інвестувати кошти в Україну. Тут компанія, яка номер один у центральній та східній Європі по будівництву індустріальних парків, б’ється, а їй кажуть, що не можна. З цим питанням треба навести порядок”, — зазначив мер.

Андрій Садовий також заявив, що у цій ситуації було б логічним звернення до правоохоронних органів щодо того, хто блокує надходження до бюджету міста та держави податків від створення 3 тис нових робочих місць.

«Постраждали громадяни України, бо нема тих 3 тис робочих місць. Страждає імідж нашої країни у світі. Говорити інвесторам приходити сюди і в той же час відома західна структура не може цей проект реалізувати. Вони за цей час вже збудували декілька індустріальних парків в Румунії, Чехії тощо. Було би логічно звернутись до правоохоронних органів, щоб знайшли тих, хто блокує поступлення податків в бюджети всіх рівнів — 147 млн грн в рік, і хто не дає можливості створити 3 тис нових робочих місць», — сказав він.

Мер аргументував позицію міської ради щодо земельної ділянки, на якій планується будівництво індустріального парку: «Є кінцеве рішення суду, яке повністю підтверджує правоту міста — це є земля громади міста. З громадою села ми маємо порозуміння, ми підписали меморандум. Слідчі прокуратури мали би це знати».

Андрій Садовий зазначив, що буде захищати честь свою та міста: «Я наймаю адвокатів, готуюсь до суду, буду відстоювати честь міста та свою честь».

Мер Львова розповів, що отримує дзвінки від керівників різних міжнародних інституцій із переживаннями щодо інвестиційного середовища міст і країни.

«Компанія СіТіПі будує під замовлення тих чи інших компаній промислові приміщення і в тих промислових приміщеннях завозиться вже обладнання. Інвестиція — орієнтовно 100 млн дол. Звичайно, щомісяця мають сплачуватись податки в бюджети різних рівнів — орієнтовно — більше 140 млн грн.

Львів є одним з найбільших партнерів ЄБРР. Інвестори між собою знайомі і вони дуже чутливі, а ця справа шита білими нитками

Люди телефонують, переживають, що це таке. Я їх заспокоюю, що це, напевно, непорозуміння, суд поставить крапку”, — сказав Андрій Садовий.

©Медіастар