Божевільний світ блокчейну

Світ давно визнав блокчейн революційною технологією, яка може покращити багато сфер життя. Розподілений реєстр все частіше упроваджують в політиці, медицині, електроенергії та навіть у мистецтві.

Щоправда, окрім важливих сфер блокчейн з’являється і там, де він зовсім не потрібен. Сокаль пропонує п’ять найнезвичніших та найбожевільніших проектів, у яких застосовують блокчейн.
1. Черв’яки на блокчейні

HealthyWorm, або ж українською “Здоровий черв’як” – блокчейн-проект, розробкою якого займалась команда із Вісконсину. Суть стартапу в тому, щоб вирощувати суперчерв’яків з використанням відбірних продуктів.

Вирощені в домашніх умовах з регульованим кліматом, черв’яки повинні були стати ідеальною наживою для домашніх улюбленців та наживкою для рибалок. За словами засновників проекту, вони відмовились від використання полікарбонатів під час вирощування черв’яків, адже це шкідливо.

Цікаво, що проект мав власний токен WORM, який могли придбати усі охочі, а потім виміняти їх безпосередньо на продукт стартапу.

Щоправда, стартапу довго проіснувати не вдалося: його засновник різко змінив напрямок роботи та почав займатися хмарним майнінгом.
2. Порятунок бджіл

BUZZcoin – це проект, який вирішив взятись за проблему скорочення популяції бджіл із застосуванням блокчейну.

Згідно з ідеєю, команда проекту повинна створити глобальну мережу даних, яка збиратиме інформацію про здоров’я бджіл завдяки децентралізованому реєстру. Стартап навіть розробив два технічні рішення: UZZcoin Hive Mind Device (BC-HMD) та Queen Middleware Masternode (BC-QMM). Саме завдяки ним власники комах збиратимуть інформацію про стан вуликів в режимі реального часу.
3. Машина часу

Згідно з описом проекту, Wirelesscoin повинна стати криптовалютою, що володітиме потенціалом використання в сучасному світі, на відміну від монет, призначених для торгівлі. За ідеєю, вона використовуватиметься як топливо для автобуса, що подорожує в часі.

Команда проекту, яка складається з Боса часу, Міністра досліджень та науки, Термінатора неможливостей та Координатора новин та форумів, має намір найняти кілька груп студентів-фізиків. Їм це потрібно для того, щоб студенти допомогли у створенні схеми подорожей у часі.

Після створення прототипу автобуса команда почне його тестування з використанням дрібних речей, а згодом – з тваринками і людьми (за їхньої згоди).

4. Медитація та молитви

Команда HUMENA розробила концепцію революційної системи на блокчейні. Вона призначена для синхронної медитації, молитов та розваг.

Система покликана збільшити можливості людського організму та посприяти ментальному та фізичному здоров’ю. У white paper проекту йдеться про те, що стартап використовує точну синхронізацію часу серед усіх учасників завдяки GPS, невідомому приладу під назвою “атомний годинник” та блокчейну.

Отже, мета проекту – це підвищувати настрій людей, застосовуючи метод активації розуму, ритм, стимулювання уваги та позитивні повідомлення.

Станом на 2018 рік команда вела перемовини з відомими медитаційними клубами, у які входить понад 2 мільйони осіб.
5. Звільнення від фінансового гніту

ZenVow (укр. – просвітлення) – проект, що пропонує систему нагород за дихальні вправи, медитацію та йогу, використовуючи блокчейн.

Мета стартапу полягає в тому, щоб допомогти людям позбутися контролю з боку фінансової системи. Також – перестати робити те, що не приносить користі ні їм, ні планеті. Після “звільнення” люди зможуть звернутись до нової системи, яка фінансово нагороджує такі види діяльності, як йога.

Отримані токени ZenVow можна обміняти на фіати, інші цифрові валюти, а також товари та послуги.

Також команда стартапу планує створити щось на зразок курорту – ZenVow Meditation Resort, де відпочиваючим надаватимуть житло, органічну їжу та чисту воду за токени проекту.