Синютка чи Садовий: хто переможе львівське сміття?

Львівська обласна державна адміністрація знову очолить процес вивезення твердих побутових відходів із території Львова. Повністю очистити переповнені сміттєві майданчики у місті планують за 5-7 днів, повідомляє прес-служба ЛОДА.

Таке рішення вже вдруге прийняла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, засідання якої відбулось сьогодні, 21 березня. «Комісія знову прийняла рішення, яке повинно забезпечити вивезення відходів із території міста Львів. Цього разу ми спробуємо вкластись у 5-7 днів, щоб повністю очистити місто від сміття», – пояснив на брифінгу голова Львівської ОДА Олег Синютка. Причиною такого рішення стала неспроможність міської влади забезпечити належне вивезення ТПВ із території Львова. А така бездіяльність, за словами головного санітарного лікаря області, може призвести до суттєвого погіршення епідеміологічної ситуації та збільшенню популяції гризунів, особливо із настанням тепла.

Олег Синютка також наголосив, що у найближчі дні облдержадміністрація проведе переговори із власниками полігонів твердих побутових відходів Львівщини і за межами, щоб забезпечити належну утилізацію відходів із території міста. «Ми з’ясували, за період з останнього засідання комісії, Львівська міська рада не зверталась і не вела переговори із жодним власником полігонів. Так само не надано жодних фактів блокування сміттєвозів на території Львівщини чи України», – додав він.

Сьогоднішнє засідання комісії інакше прокоментували у Львівській міській раді. Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак сказав прес-службі ЛМР протилежне: «У січні на всі полігони, які нам надавала ЛОДА, ми звернулися з офіційними листами, і офіційно нам ніхто не надав такої згоди. Сьогодні зранку підписані чергові звернення на ці полігони. Якщо зараз буде надана допомога, ми, безперечно, будемо вдячні, але ми вбачали б, щоб ці договори не були на 2-3 дні, а хоча б на рік. Тоді це дає можливість планувати і організовувати процес утилізації і поводження з твердими побутовими відходами».

Сергій Бабак також зауважив, що якби працювала сміттєпресувальна станція, то такої ситуації не було б навіть зараз.

На сьогоднішній день, за словами Бабака, у Львові не вивезено 454 майданчики зі сміттям, що становить 36% від загальної кількості. Крім того, у закладах освіти перенакопичено 54 майданчики із 116, що становить 46%, а у закладах охорони здоров’я – 6 із 35, що становить 17%.

Окрім того, за словами Бабака, станом на сьогодні місто не отримало жодної офіційної пропозиції щодо нової земельної ділянки від ЛОДА. Якщо ж така нова ділянка буде надана, на місце виїдуть фахівці і експертно оцінять її придатність для розміщення об’єктів поводження з ТПВ, сподівається директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак.

Завтра, 22 березня, о 13.00 у приймальні міського голови Львова (каб. 209, пл. Ринок, 1) відбудеться брифінг щодо ситуації з вивезенням і захороненням ТПВ у Львові. У брифінгу візьмуть участь міський голова Львова Андрій Садовий, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак, директор департаменту гуманітарної політики Галина Слічна.