Петро Ворона покриває корупціонера, якого свого часу привів на посаду

Екс-голова Полтавської облради та перший номер обласного списку БПП Петро Ворона привів до влади Олександра Колесникова. Майже одразу після призначення начальником одного з управлінь ОДА Колесникова взяли на хабарі. Зараз Ворона робить усе можливе, щоб справа розвалилася.

Як Петро Ворона став батьком корупції на Полтавщині

24 лютого 2014 Петро Ворона очолив Полтавську обласну раду. Його радником з березня по грудень наступного року став Олександр Колесников. На той момент він не мав жодного політичного досвіду і до цього 10 років пропрацював директором компанії «Транснафтогаз». Але Петро Васильович побачив у хлопці перспективу.

Петро Ворона
Петро Ворона

Разом з Вороною Колесников брав участь у лобіюванні усіх рішень, які містять ознаки корупційної складової. Окрему увагу варто звернути на так званий «дембельський акорд» Полтавської облради минулого скликання. Тоді депутати винесли на сесію близько 22-х погоджень на користування нафтою та газом. І це при тому, що обговорень з громадами до цього не було. Про це писав народний депутат Юрій Бублик: https://poltava.to/news/35376/.

Завдяки допомозі Ворони Колесников у лютому минулого року отримав посаду начальника управління інфраструктури і туризму Полтавської ОДА. Петро Ворона хоча й говорить, що він позафракційний, але де факто залишається одним з керівників обласного БПП. На виборах 2015 році він навіть був першим номером у обласному списку партії. Тому зміг пролобіювати призначення Колесникова.

Олександр Колесников
Олександр Колесников

Як підопічний Петра Ворони попався на хабарі

Олександр Колесников не брав активної участі у діяльності Полтавської ОДА. Його ім’я майже не з’являлося у ЗМІ. Але тільки до 15 червня минулого року. У той день Колесникова взяли на хабарі. Операцію провели співробітники прокуратури Полтавщини разом зі співробітниками СБУ та УЗЕ. Керівник управління інфраструктури і туризму вимагав від підприємця 52 тис. грн за сприяння в наданні тимчасового дозволу на перевезення пасажирів на одному з маршрутів.

Колесникова затримали після того, як він отримав два транші. Їхня загальна сума — 24 тис. грн. Гроші перераховувалися на банківський рахунок підставної особи. Свою частину з великою вірогідністю отримав і Ворона. Адже він привів до влади Колесникова і позиціонував себе ледь не його політичним батьком.

Колесников працював у зв’язці з Олексієм Соловйовим — колишнім водієм Костянтина Іщейкіна. Нардепа від БПП з Вороною пов’язує «ударівське» минуле. Обидва вони — вихідці з партії Віталія Кличка. Часто Петра Васильовича називають другом Іщейкіна. Соловйов був одним з посередників Колесникова. І зараз фігурує у справі, як обвинувачений.

Під крилом Ворони

Розгляд справи Колесника у суді — це окрема епопея. Корупціонер так і не поніс покарання, хоча минуло вже більше, ніж 8 місяців. Судовий розгляд постійно затягується і багато в чому завдяки Петру Вороні. Він використовує усі доступні важелі для того, щоб «відмазати» свого колишнього радника. Звичайно, зв’язків у першого номеру списку обласного БПП для цього вистачає.
Спочатку за Колесникова внесли 640 тис. грн застави. Ця сума не злякала Ворону і його оточення. Гроші, до речі, вносив Павло Тороненко. Кілька років тому він також скоїв корупційне правопорушення. Тороненка покарали за хабарництво, а Октябрський райсуд Полтави засудив його до року умовно.

Далі Ворона зміг домовитися з суддею Октябрського райсуду Анатолієм Савченком. Отримуючи постійну фінансову мотивацію, Савченко робить все, щоб затягнути розгляд справи. А потім взагалі «розбити» її.

Ось лише кілька фактів:

1) 21 серпня минулого року суддя Савченко відмовився затверджувати угоду про визнання винуватості між одним з посередників у справі Олексієм Соловйовим та прокурором. Адже це автоматично підтвердило б і винуватість Колесникова;

2) Після цього Соловйов та його захисник подали заяву про відвід судді. Її розглянула суддя Тетяна Січиокно, а також підтримав прокурор Ярослав Толмачов. Але сам Колесников із заявою про відвід не погодився. Після цього Тетяна Січиокно пішла до нарадчої кімнати і залишила заяву про відвід судді без задоволення. Справу і далі розглядає суддя Савченко;

3) 8 листопада суддя Савченко знову відмовився затверджувати угоду про визнання винуватості Соловйова.

Петро Ворона і далі робить усе можливе, щоб Колесников не поніс покарання. А якщо знаходишся під крилом такого впливового покровителя, як колишній голова облради, будь-який суд буде до тебе максимально лояльним.

Максим Рубан