Залізниця хоче злити ще чверть мільярда «прокладці», на яку Омелян науськав Кравцова

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» 14 червня за результатами тендерів повідомила про намір укласти низку угод про закупівлю залізничного обладнання на загальну суму 224,48 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Крендлз» хочуть замовити стрілочних переводів типу Р65 і запчастин на 223,65 млн грн., а ТОВ «Дніпрозалізничпостачання» – глухих перетинів типу Р65 на 835 тис грн. Повний перелік із цінами можна побачити у таблиці нижче.

Найбільше коштів, а саме 156,74 млн грн. піде на стрілочні переводи типу Р65 марки 1/11 на залізобетонних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури по 933 тис грн. У 2017 році «ЦЗВ» купував їх у тієї ж «Крендлз» на 10% дешевше – по 845 тис грн.

Сума угод на 0,3% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 216,85 млн грн.

Як і на іншому нещодавньому тендері «ЦЗВ» щодо запчастин на суму 413,23 млн грн., нині переможці змагалися лише між собою, не знижуючи ціну під час аукціонів.

Обидві дніпровські фірми вийшли на торги з продукцією одного й того ж виробника – ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» («ДнСЗ») Загіда Краснова.

25 червня в. о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов повідомив, що доручив «ЦЗВ» зупинити закупівлю стрілочних переводів і запчастин, у якій замість виробника брали участь дилери. Також він додав:

«Маємо припинити негативну практику оплати мільйонних сум компанія-посередникам. Усі товари маємо закуповувати виключно у виробників. Тому доручив профільним керівникам департаментів вивчити питання застосування в окремих тендерах ПАТ «Укрзалізниця» саме переговорної процедури».

21 червня міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що тендер щодо стрілочних переводів треба відмінити.

«Знову дві no-name компанії розіграли, а виробник в Україні – один», – сказав він.

Це відбулося після публікації «Zалізниця без корупції» про ці торги. У ній зокрема було сказано, що торік НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо минулорічної закупівлі стрілочних переводів і запчастин у «Крендлз» і «Дніпрозалізничпостачання» на суму 1,3 млрд грн. Слідство підозрює, що вартість продукції була завищена на 40% в результаті проведення фіктивних тендерів з підставними компаніями.

Нагадаємо, продукція «ДнСЗ» розігрувалась на торгах «Укрзалізниці» й раніше, але дешевше. Найнижчі ціни 2015 року були отримані на тендері, у якому брали участь два виробники – той же «ДнСЗ» і ТОВ «Трансінвест Холдинг» Ріната Ахметова.

Після того у 2016 році тендер виграло ТОВ «Арго», яке підняло ціни на 10-20% проти 2015 року. По тій закупівлі НАБУ теж порушило кримінальну справу та встановило, що «прокладка» виставила на торги продукцію «ДнСЗ» на 20% дорожче від ціни виробника.

Кінцевими бенефіціарами «Крендлз» вказані Роман Бураков, Вікторія Анпілогова, Альоша Котова, Микола Красношлик, Олександр Величкін (раніше відомий як менеджер корпорації «Веста»), Юрій Смик (відомий як екс-начальник відділу МТЗ дирекції «Автотранспошта» УДП «Укртранспошта», раніше очолював ДП «Служба міжнародних автомобільних перевезень» та був заступником начальника головного управління будівництва та архітектури Дніпропетровської ОДА).

Засновниками «Дніпрозалізничпостачання» є колишній акціонер «ДнСЗ» Дмитро Абрамов та екс-засновник нині ліквідованого ТОВ «Торговий дім «Дніпропетровський стрілочний завод» Володимир Рева. «Дніпрозалізничпостачання» і виробник фігурували у кримінальній справі ГПУ по закупівлі залізницею стрілочних переводів у 2014 році.

Постачальник Найменування обладнання Кількість, к-т Ціна, грн./к-т із ПДВ
ТОВ «Крендлз» Стрілочні переводи типу Р65 марки 1/11 на залізобетонних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 168 932 975
Стрілочні переводи типу Р65 марки 1/9 на залізобетонних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 33 872 574
Стрілочні переводи типу Р65 марки 1/6 гірочні на дерев’яних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 1 410 374
Стрілочні переводи типу Р65 марки 1/6 гірочні на залізобетонних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 22 545 098
Стрілочні переводи типу Р65 марки 1/9 перехресний на залізобетонних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 4 2 010 891
Стрілочні переводи типу Р65 марки 1/18 на дерев’яних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 3 1 916 860
Стрілочні переводи типу Р65 марки 1/11 на залізобетонних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 2 905 197
ТОВ «Дніпрозалізничпостачання» Глухий перетин типу Р65 марки 2/9 на дерев’яних брусах з повним комплектом скріплень та гарнітури 1 935 782