Держстат України за 45 мільйонів скупився софтом і планшетами Lenovo для пробного перепису населення

Державна служба статистики України 17 грудня за результатами тендеру замовила ТОВ «Грін Лайт Корпоративні рішення» програмне забезпечення та обладнання для пробного перепису населення на 44,81 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До вересня 2019 р. розроблять програмно-апаратний комплекс Автоматизованої системи для збору та оброблення даних пробного перепису населення (АС ППН), який пройде в Оболонському районі Києва та Бородянському районі Київської області у грудні 2019 р.

Програма перепису включає питання щодо родинних стосунків опитуваної особи з особою, зазначеною першою в домогосподарстві, а також статі, дати й місця народження, громадянства, національності, сімейного стану, освіти, джерел засобів існування, зайнятості, міграції, дітей, житлових умов (у т. ч. наявності в членів домогосподарства доступу до Інтернету), наявності земельних ділянок та сільськогосподарських тварин, а також додатковий питальник про сільськогосподарську діяльність домогосподарств.

Виконавець передасть замовнику всі майнові права інтелектуальної власності на прикладний софт вартістю 28,73 млн грн. з урахуванням розробки і введення в дію.

Перелік обладнання і софту із цінами і характеристиками наведено у таблиці нижче.

Зокрема купили 120 планшетів Lenovo Yoga 3 Tab Plus діагоналлю 10,1″ з оперативною пам’яттю 3 ГБ, вбудованою пам’яттю 32 ГБ, стилусом, сумкою, чохлом, флешкою 16 ГБ, кабелем USB і кабелем OTG по 13 498 грн., що відповідає їхнім ринковим цінам.

Від «Наших грошей»

За даними з відкритих джерел, загалом в Оболонському районі Києва та Бородянському районі Київської області зараз проживає близько 0,38 млн людей. Якщо для пробного перепису такої кількості населення придбано 120 планшетів, то для охоплення всього населення України, яке, за даними Держстату,зараз складає приблизно 42 млн людей, знадобилось би 13 тис планшетів. Придбання такої кількості планшетів нинішньої моделі за нинішньою ціною обійшлось би у 179 млн грн. Це значно менше, ніж витратила влада на встановлення камер на виборчих дільницях у 2012 році. Уряд Миколи Азарова замовив камер на 1 млрд грн (тоді долар коштував ще 8 грн) фірмі російського бізнесмена Володимира Євтушенкова, який входив до члену клубу “Кедр” разом з Віктором Януковичем.

Передбачено повний аванс згідно постанови Кабміну від 23 квітня 2014 року №117.

Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 46,02 млн грн.

ТОВ «Інфосейф Інноваційні технології» скаржилось в АМКУ на нібито дискримінаційні деталі формулювань тендерної документації, однак адмінколігія не задовольнила скаргу.

Столична «Грін Лайт Корпоративні рішення» належить Вадиму Красовському і Ганні Мішиній з Києва та Тетяні Виговській зі Львова. Директором є киянин Олександр Волков, який заснував київську ГО «Центр розвитку підприємництва та інвестицій» разом з Іваном Дубачем, Валерієм Кудрею, Ігорем Старіковим і Володимиром Мельником.

Ганна Мішина також володіє ТОВ «Імп-Ол» із-під Києва, яким керує Ярослав Щеголь.

«Грін Лайт Корпоративні рішення» вказала чотирьох кваліфікованих працівників, серед яких Ігор Жиляков брав участь у проектуванні АС «Перепис-2004» у Молдові.

Із 2017 року переможець отримав підрядів на 54,09 млн грн., з яких цей – найбільший.

Єдиним конкурентом було одеське ПП «ЛанТек» директора Олега Литвіна з Одеси, який також володіє фірмою зі схожою назвою – ТОВ «Лан Тек» на чолі з Сергієм Фінашкіним.

Усього з 2011 року суперник отримав підрядів по обладнанню й софту на 209,37 млн грн.