Хто врятує Андрія Пишного? Ощадбанк може реструктурувати кредити на 17 млрд грн

Близько 70% всього проблемного кредитного портфеля Ощадбанку знаходяться в процесі фінансової реструктуризації. Про це заявив од одіозний голова правління Ощадбанку Андрій Пишний в інтерв’ю FinClub. Як відомо, на разі добрий друг Яценбка та Іванчука Андрій Пишний намагається залишитися на посаді очільника держбанку, проте це буде дуже важко, зважающи на провальну політику фінустанови.

«Ощадбанк вже реструктурував за процедурою, визначеною законом про фінреструктуризацію, кредити на 18 млрд грн, ще 5 млрд грн – в роботі. Кредити на наступні 17 млрд грн ми спільно з незалежними експертами зараз вивчаємо. Тільки після цього приймемо рішення, запускати ці кредити в роботу чи ні», – пояснив Пишний.

Зараз Ощадбанк є найактивнішим користувачем закону «Про фінансову реструктуризацію» і, ґрунтуючись на своєму досвіді, пропонує внести зміни в закон. «Ми вже маємо велику практику застосування цього закону, тому бачимо його тонкі місця і недоліки», – пояснив банкір.

Пропонується, щоб закон врегулював можливість проведення реструктуризації кількох боржників – пов’язаних осіб, але які мають різних кредиторів, а також дозволив отримання у власність майнових комплексів без узгодження з АМКУ. «І ще одна норма, яка б зробила нас, як кредитора, більш мобільними, – це норма про те, що Кабмін зможе встановлювати граничні критерії прощення боргу позичальникам. Прощення боргу – хвора тема для нас: будь-яке прощення правоохоронні органи можуть розцінити як нанесення шкоди з перспективою кримінальних справ», – каже глава держбанку.

Пишний вважає, що зміни в закон зробили б процедуру реструктуризації легше. «Ідеальним варіантом було б очищення балансу. «Стамбульський підхід», «іспанський» – та будь-який, кожен з них обговорювався і на якомусь етапі «зависав». У підсумку ми маємо «київський підхід», але цим повинні були займатися профільні фахівці, економісти, адвокати, інвестгейтори. А ми – розвивати і будувати ефективний банк», – сказав він.