Львівська міська рада: 5 нових партій, 64 депутатські мандати та 12 затверджених комісій.

За результатами виборів 2020 року до Львівської міської ради пройшло п’ять партій. Найбільшу кількість депутатських мандатів, а саме 26, отримала партія “Європейська Солідарність”, далі пройшли: “Самопоміч” (17), “Голос” (8),“Варта”(7) та “Свобода” (6). Під час засідання сесії Львівської міської ради щодо постійних комісій 8-го скликання затверджено 12 комісій. У порівнянні з минулим скликанням, з’явилося ще дві нових: комісія охорони здоров’я та соціального захисту та комісія освіти і науки. У кожній із затверджених комісій перевагу має партія “Європейська Солідарність за кількістю керівників та її членів:
● Сергій Івах – голова комісії комунального майна, ресурсів та історичного середовища. Комісія у складі із чотирьох депутатів.
● Олексій Різник – голова комісії архітектури, містобудування та розвитку територій. У складі із семи депутатів.
● Лейла Мелесова-Вальчак – голова комісії культури, молоді, спорту та зовнішніх зв’язків. У складі із чотирьох депутатів.
● Уляна Пак – голова комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки. У складі із трьох депутатів.
Також, комісіями керують депутати із партій “Самопоміч”, “Голос” та “Варта”:
● Андрій Шевців (“Самопоміч”) – голова комісії міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства. У складі із п’яти депутатів.
● Володимир Лучишин (“Самопоміч”) – голова комісії екології, природокористування та енергозбереження. У складі із трьох депутатів.
● Оксана Динік (“Самопоміч”) – голова комісії підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини. У складі із чотирьох депутатів.
● Володимир Гаразд (“Голос”) – голова комісії землекористування та агломерації. У складі із семи депутатів.
● Вікторія Христенко (“Голос”) – голова комісія освіти і науки. У складі із чотирьох депутатів.
● Наталія Шелестак (“Варта”) – голова комісії фінансів та планування бюджету. У складі із десяти депутатів.
● Ігор Зінкевич (“Варта”) – голова комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності. У складі із трьох депутатів.
● Валерій Веремчук (“Варта”) – голова комісії охорони здоров’я та соціального захисту. У складі із дев’яти депутатів.
Згідно з підрахунками, найбільше депутатів увійшли до комісій фінансів та планування бюджету (10) та охорони здоров’я та соціального захисту (9). Депутатам із партії “Свобода” не вдалось обійняти жодну із керівних посад, оскільки вона є найменшою фракцією за кількістю депутатів. Проте, під час засідання 23-го грудня секретарем ради було призначено депутата саме із партії “Свобода”. Ним став Маркіян Лопачак.

©Медіастар