Максима Полякова підозрюють у підкупі співробітників СБУ

Власник колишньої Cupid Plc та Noosphere Ventures Максим Поляков (Max Polyakov) замовляв обшуки СБУ в українських IT-компаніях. Журналісти Luxembourg Herald вважають, що таким чином бізнесмен усуває опонентів в рідній країні. За це йому загрожує кримінальне переслідування в США.

Обшуки проводили співробітники економічної контррозвідки Служби безпеки України. Про корупцію в цьому управлінні неодноразово писали українські ЗМІ. Журналісти проекту «Схеми» на Радіо Свобода оприлюднили інформацію про елітні автомобілі працівника відомства Крисько та інших співробітників СБУ, а «Наші Гроші» не виключають участі керівництва економічної контррозвідки в корупційній схемі із заборони продажу льодяників від кашлю «Стрепсілс» на українському ринку. Аналіз дій СБУ показує, що замовний характер проглядається і в обшуках великих компаній, серед яких GoodWine і представники сфери IT.

Розслідування журналістів вже дали свої результати: 3 травня голову економічної контррозвідки СБУ України зняли з поста і відправили в київське регіональне управління служби безпеки, що може говорити про початок службового розслідування у його попередніх справах. Європейські ЗМІ вважають, що розслідування виведе правоохоронців на американського бізнесмена з України Максима Полякова, який платить високопоставленому співробітникові СБУ за знищення своїх конкурентів на батьківщині.

Є підозри, що СБУ за хабар від Полякова організували тиск на його колишніх партнерів. За даними Luxembourg Herald, в даній схемі замішаний ще один партнер Полякова, член Київради від «Самопомочі» Максим Кріппа, який допомагав з політичним тиском.

Брудні методи тиску неодноразово використовувалися Поляковим і раніше. Під час розділу Cupid Plc бізнесмен організував штучний скандал навколо компанії, щоб знизити вартість акцій і заощадити мільйони доларів при їх викупі у свого партнера Білла Доббі.

Зараз Максим Поляков зберігає видимі активи під брендом Noosphere Ventures, який працює з американським ринком. При цьому розслідування журналістів показують, що основний дохід йому продовжує приносити бізнес у сфері знайомств. Його «офіси» успішно продовжують роботу в Україні – Києві, Дніпрі, Запоріжжі та інших містах. Тут налагоджена ціла мережа відеочатів, у яких українські дівчата спілкуються з іноземцями, запрошують їх в місто і надають послуги, заборонені українським законодавством. Такі дії, насамперед підкуп силовиків в Україні, суперечать законодавству США і загрожують Полякову штрафами і в’язницею в Америці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *