Олександр Грановський допомагає бездомним тваринам

Народний депутат України Олександр Грановський заступився за притулок для тварин «Сіріус».

Скандальна ситуація досягла піку в кінці червня. Тоді ЗМІ повідомляли, що Грановський візьме під особистий контроль кримінальні справи пов’язані з конфліктом. Це далеко не вперше, коли нардеп заступався за тварин.

Ще в 2015 році Олександр Грановський звернувся до громадськості через Facebook, щоб перешкодити відстріл безпритульних собак у Жовтих водах. Тоді він писав, що відправив кілька депутатських запитів владі міста, проте результату не було. А незабаром після цього в Жовтих водах був намічений черговий відстріл тварин, на що і зреагував публічно депутат.

– В принципі, як переконати того чи іншого чиновника зробити людський вчинок, я розумію, впораюся. За словами активістів, проблема багато в чому полягає у невблаганному бажанню влади «заробити» на бюджетних коштах, що виділяються на якісні програми по роботі з бездомними тваринами, – писав Олександр Грановський.

До слова, в коментарях до посту активіст з Дніпра Максим Гошковський повідомляв, що відстріл тварин в його рідному місті скасовувався небайдужою громадськістю через суд. Також Гошковський розповів, що на той час в Дніпрі діяла програма щодо зменшення чисельності тварин.

Олександр Грановський
Олександр Грановський

Олександр Грановський каже, що проблема з бездомними тваринами набагато складніша, ніж її собі уявляє типовий громадянин. «У країнах ЄС така проблема локалізована завдяки продуманій системі притулків. Тобто, тварин вилучають з міського середовища, а не відстрілюють. Ну і, звичайно ж, «класика» від українців – це відвести непотрібне цуценя куди подалі, щоб потім відпустити. Або підкинути… У мене у самого далеко не одна собака і я не розумію, як таке взагалі може прийти в голову. М’яко кажучи, ми далекі від правильного розуміння вирішення проблеми. Тому і бачимо перекоси, як масовий відстріл».

Ситуація навколо притулку «Сіріус» була однією із найгучніших в середовищі захисників тварин в цьому році. Нагадаємо, у деяких представників громадськості виникли претензії через умови утримання тварин. Тоді було скоєно злочин, мотив якого Грановський описав так: отруїти тварин з метою дискредитації притулку і його колективу.

– Я готовий повірити в те, що такий великий притулок як «Сіріус» далекий від ідеального з точки зору умов утримання тварин, але це і зрозуміло: фінансувати належним чином таку машину складно, держава не в змозі виконувати цю функцію сьогодні, розраховувати треба тільки на себе і на власний кошт волонтерів. Важливо ще й те, що я не можу ні внутрішньо, ні якось інакше погодитися з претензією щодо «зайвої» кількості тварин, які утримуються в притулку, що, в свою чергу, і викликає обурення інших активістів. Питання однозначно дискусійне і вимагає уважного вивчення. Я готовий, – говорив Олександр Грановський.

Депутат звертався до співвітчизників не проходим повз тварин, які потребують допомоги. «Якщо ви дорогою зустрічаєте тварину, яка потребує допомоги, обов’язково зв’яжіться з комунальниками. Наберіть гарячу лінію комунального підприємства «Клініка для тварин» або приватні притулки», – сказав депутат Олександр Грановський.

До слова, номер телефону «Клініки для тварин» – 044 534 01 35.