Потепління підвищує стійкість бактерій до антибіотиків

Глобальне потепління несе в собі ще одну приховану загрозу – підвищення температури повітря робить бактерії стійкими до антибіотиків. До такого висновку прийшла група вчених з США і Канади, повідомляє Nature Climate Change.

Дослідники проаналізували дані з 223 американських лікарень і лабораторій за період з 2013 по 2015 роки.

Вони визначали стійкість до антибіотиків трьох найбільш поширених видів бактерій: грампозитивних кишкової палички (Escherichia coli) і палички Фридлендера (Klebsiella pneumoniae) і грамнегативного золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus). Отриману інформацію зіставили з температурними показниками відповідного регіону.

Виявилося, що підвищення температури на 10 градусів Цельсія збільшує життєздатність кишкової палички на 4,2%, палички Фридлендера – на 2,2%, золотистого стафілокока – на 2,7%.

Ще один фактор, що сприяє поширенню патогенів – підвищення щільності населення. Зростання населення на 25 тисяч осіб на кв. км підвищує стійкість кишкової палички до антибіотиків в середньому на 3%, палички Фридлендера – на 6%.

Вчені відзначили, що дослідження дозволить більш точно передбачити зміна опірності патогенів до антибіотиків в умовах сучасного світу.

Попередні роботи, на їхню думку, видавали занижені результати.