«Опозиційність» Петра Ворони не заважає йому бути першим у списку обласного «БПП» і впливати на прийняття рішень

Екс-голова Полтавської обласної ради Петро Ворона і після зміщення з посади зберігає вплив на прийняття рішень. Він залишається першим номером обласного «БПП» і підтримує усі потрібні питання. Більше того, через свого друга-нардепа Іщейкіна Петро Ворона намагається і сам впливати на «політику партії».

Гра одного актора

Петро Ворона активно бере участь у протестах на Полтавщині. Але це лише картинка для ЗМІ. Насправді Петро Васильович перебуває у гарних відносинах з членами фракції «БПП» у Полтавській обласній раді. Навіть на виборах у 2015 році він йшов першим номером списку. А такі місця не дають просто так.

Петро Ворона
Петро Ворона

Хоча з трибуни Петро Ворона постійно виступає «проти» будь-яких ініціатив пропрезидентської фракції, у своїх голосування він не такий категоричний. Ворона голосує у одному ключі з іншими БППшниками. Особливо, що стосується принципових питань.
У кулуарах обласної ради навіть говорять, що така публічна «опозиційність» Ворони — стратегія, продумана у БПП. Це дозволить йому зберегти своє місце за будь-якої влади, а значить і партія не залишатиметься осторонь важливих процесів.

Костянтин Іщейкін — впливовий друг Петра Ворони

Петро Ворона залишається друзями з депутатом Верховної Ради Костянтином Іщейкіним. Іщейкін за час, що перебуває у Парламенті встиг стати доволі впливовим гравцем партії «БПП». Він — член ласого для багатьох бюджетного комітету. І вже має свою групу впливу парламентській фракції.

Петро Ворона та Костянтин Іщейкін
Петро Ворона та Костянтин Іщейкін

Чим впливовішим стає Костянтин Іщейкін у Верховній Раді — тим краще справи йдуть у Ворони. Адже обласний Блок Петра Порошенка в будь-якому випадку контролюється зі столиці. А Петро Васильович виступає «зв’язковим» між Іщейкіним та обласною фракцією.

Петро Ворона головує на обласній конференції БПП
Петро Ворона головує на обласній конференції БПП

Крім давньої дружби, Іщейкіна з Вороною об’єднує один з найрезонансніших корупційних скандалів у області. Це Ворона привів на посаду начальника Управління інфраструктури та туризму ОДА Олександра Колесникова. Майже одразу останнього спіймали на хабарі, а його посередником був колишній водій Іщейкіна. Зараз Ворона та Іщейкін намагаються вплинути на суди, використовуючи свої зв’язки. І, судячи з того, що справа затягується вже 8 місяців, у них все добре виходить.

Костянтин Іщейкін, Олександр Колесников, Петро Ворона (зліва)
Костянтин Іщейкін, Олександр Колесников, Петро Ворона (зліва)

Полтавські активісти обурені такою дволикістю Петра Ворони. Ми поспілкувалися з очільниками деяких ГО, які пообіцяли у подальшому ставитися до співпраці з Вороною обережніше. Вони навіть підозрюють його у «зливах» інформації про акції своїм київським керманичам.

Максим Рубан