ФОП: послуги і товари через Інтернет – РРО обов’язкове з 01.01.2021 року

ФОП: послуги і товари через Інтернет – РРО обов’язкове з 01.01.2021 року

ФОП, платник єдиного податку 2-ї групи надає послуги хостингу фізичним особам, з надання дискового простору. Оплата послуг здійснюється за допомогою платіжного сервісу WayForPay. Чи треба застосовувати РРО?

Головне управління ДПС у Львівській області роз’яснює, що правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон № 265).

У випадку, якщо місце проведення розрахунків та/або отримання послуг, у розумінні закону №265, не можливо визначити, лише, за умови отримання споживачем комп’ютерних програм, навчальних відео курсів, електронних книжок, доступу до інтернет ресурсу тощо, виключно в електронній формі, застосування РРО та/або ПРРО, при прийманні оплати за послуги хостингу фізичним особам, в тому числі послуг колокації, за допомогою WayForPay та інших ЕПЗ, є обов’язковим після досягнення доходу (обороту) в 1000000 гривень, протягом календарного року, до 01.01.2021 року.

З 1 січня 2021 року застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим для платників єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), які здійснюють реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет незалежно від обсягу доходу.

©Медіастар