Фахівці застерігають: вчора у Львові двоє дітей отруїлась чадним газом

Львівська міська рада вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, й не легковажити своїм здоров’ям та життям! Як повідомили в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, вчора постраждали двоє дітей, отруївшись чадним газом.
Так, 28 жовтня близько 18.20 год у квартирі на вул. Братів Міхновських, 28 (Залізничний район), отруїлись чадним газом двоє дітей, віком 6 та 4 роки. Їх у стані середнього ступеня важкості доправлено в міську дитячу клінічну лікарню. Під час перевірки квартири встановили відсутність тяги у каналі водонагрівача, а сам водонагрівач — в аварійному стані. Аварійна бригада ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинила подачу газу до квартири. Обставини події встановлюють.

Зазначимо, від початку року у Львові трапилось 42 випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 94 людини, з них 33 — діти. На жаль, 4 осіб загинули.

Фахівці наголошують, основна вимога, щоб не сталося біди, це притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади для опалення — через вікно, через двері, і через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин — тобто газові коти чи колонки тощо — цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з таких правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами — вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадках, пов’язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.

©Медіастар