Козицький Максим Зіновійович насаджує корупцію, а батько Козицький Зіновій Ярославович допомогає

Чим живе і на що живе Козицький Максим Зіновійович (про те, хто такий Козицкий Максим Зиновьевич пишуть колеги)? Яким чином корупційна Гідра сімейства Козицьких зуміла пробурити собі дорогу у велику політику? Про це невеликий матеріал колег з чорного кварталу.

Козицький Максим Зіновійович
Козицький Максим Зіновійович

Сім’я Львівського “газового барона” Зіновія Козицького, чий син Максим тепер очолює обласну адміністрацію, наочно демонструє систему кланового феодалізму, що підживлюється корупцією. Але, як же “виковувалася” історія “успіху” Козицьких? Козицький Зіновій Ярославович народився 30 травня 1957 року в селі Березівка Радехівського району Львівської області. Після закінчення середньої школи, в 1974 він вступив на лікувальний факультет Львівського медінститут, а в 1981, за розподілом, Козицький став лікарем Львівської обласної психіатричної лікарні, розташованої в селі Заклад.

Козицький Максим Зіновійович – гідний нащадок батьківської корупції

Там він пропрацював в період 1981-2003 рр.набити ділову хватку Козицькому допоміг випадок: в 1987-му він був на два місяці відряджений до Чорнобиля в якості доктора групи реабілітації, де зміг поспілкуватися з колегами зі столиці і перейняти у них корисний досвід. І, повернувшись додому з пільгами “чорнобильця”, Козицький відкрив медичний кооператив — кабінет голковколювання. З цього все почалося. А тепер його синок Козицький Максим Зіновійович насаджує корупційний схематоз в регіоні. Причому, зв’язки у Козицького Максима Зіновійовича серйозні, так як це зв’язки батька.

Тоді народ якраз почав захоплюватися “мудрістю Сходу”, тому затія Козицького мала успіх і принесла йому перші великі гроші. Через рік, коли в країні почався “феномен Кашпіровського”, Козицький зайнявся у своєму кооперативі ще й психотерапією. У 1995-му Козицький отримав посаду заступника головного лікаря психлікарні. Одночасно Козицький розвивав свій “таблетковий бізнес”: в 1998 він став регіональним представником американської компанії “Фармація і Апджон”, чиї препарати на ура розходилися як в самій лікарні, так і через аптечну мережу.

У 2003-му Зіновій Козицький покинув психлікарню, ставши гендиректором компанії “Укрмедресурс”, що займалася імпортом і поставками медичного обладнання, а через рік медик очолив “Укрнафтогазінвест”, але це вже інша історія…

Залишивши кар’єру психотерапевта, Зіновій Козицький почав своє просування в якості великого підприємця в енергетичній галузі. У ЗМІ є різні версії того, хто допоміг Козицькому “встати на ноги”: від братів Клюєвих і Натаніеля Ротшильда до неназваного чиновника, який проходив лікування у психотерапевта. Але, хто б не надав допомогу майбутньому “енергетичному барону” Прикарпаття, в 2003 той відкрив компанію “Енергоінвест”. Відразу після свого створення компанія зайнялася спорудженням паросилової установки на Львівській ТЕЦ-1. Однак у 2004 році компанія влипла в корупційний скандал: мати директора КП “Львівтеплоенерго” Ігоря Марчака брала пайової участі в “Енергоінвесті”. Відразу після цієї історії посаду гендиректора “Енергоінвесту” зайняв Ярослав Шпак (1938-2021), які 10 років був головою правління “Львівобленерго”, а до цього працював директором “Крименерго” і брав участь у будівництві перших в Україні сонячних електростанцій. Саме Ярослав Шпак, який став основним бізнес-партнером Зіновія Козицького, захопив його темою”зеленої енергетики”.

У 2004 Козицьким була відкрита Фірма “Еко-Оптима”, що займається сонячними і вітровими установками. Його становленню дуже сприяв тодішній заступник голови Львівської облради Тарас Федак, який курирував питання енергетики. У 2006 Федак став заступником голови Львівської ОДА, а в 2010, звільнившись з держслужби, він влаштувався директором з розвитку “еко-Оптима”. Тоді ж він знову обрався депутатом облради, а його помічником став син Козицького — Максим. У 2021 ми спостерігаємо зворотну ситуацію: тепер Федак є радником губернатора Козицького з питань соціально-економічного розвитку області. І має частки в таких підприємствах Козицьких, як” Рава-Руська теплостанція “(10%),” Самбірська СЕС — 2 “(5%),” Сокальський вітропарк “та СЕС”Богородчанський-1”.

Козицький Зіновій Ярославович та його тернистий шлях до влади ті грошей

Хто ж допоміг Львівському психотерапевту стати енергетичним бароном Прикарпаття? У ЗМІ з цього приводу розповідають Різне. Одні вважають, що Козицький зайнявся видобутком вуглеводнів і зеленою енергетикою завдяки братам Клюєвим і свого нібито другу Натаніелю Ротшильду (знайомством з яким він так хвалиться). Однак Козицький познайомився з ними багато пізніше, вже будучи власником кількох енергокомпаній. Інші стверджують, що все почалося з якогось високопоставленого пацієнта, який лікував у Козицького свої засмучені нерви і запропонував йому зайнятися куди більш прибутковим, ніж торгівля ліками, бізнесом. Правда, прізвище цього чиновника ніхто прямо не називав. Щоб розгадати цю загадку Skelet.Info уважно вивчив список підприємств, що належать родині Козицьких та їх компаньйонам. І, чесно кажучи, потенційних пацієнтів Козицького серед них чимало!

Козицький Зіновій Ярославович
Козицький Зіновій Ярославович

Одним з таких підприємств є засноване в 2003-му ТОВ “ЕНЕРГОІНВЕСТ” (32847657). Відразу після свого створення, воно зайнялося спорудженням паросилової установки на Львівській ТЕЦ-1. Однак в 2004 році влипло в корупційний скандал, піднятим Олександром Гудимою і на початку 2005-го дійшов до суду. От тільки позов подавали … на самого Гудиму «” за наклеп», оскільки він оприлюднив факти пайової участі в “Енергоінвесті «матері одіозного директора КП» Львівтеплоенерго” Ігоря Марчака та тещі тодішнього мера Любомира Буняка. Відразу після цієї історії посаду гендиректора «Енергоінвесту» зайняв Ярослав Шпак (1938-2021), які раніше десять років був головою правління «Львівобленерго», а до цього працював директором «Крименерго» і брав участь у будівництві перших в Україні сонячних електростанцій. Саме Ярослав Шпак, який став основним бізнес-партнером Зіновія Козицького, захопив його темою»зеленої енергетики”.

У 2004 році було засновано ТОВ «ЕКО-Оптима» (33051806), що займається сонячними і вітровими установками. Його становленню дуже сприяв тодішній заступник голова Львівської обласної ради Тарас Федак, який курирував там питання енергетики. У 2006-му Федак став заступником голови Львівської ОДА, а в 2010-му, звільнившись з держслужби, він влаштувався директором з розвитку «еко-Оптима». Тоді ж він знову обрався депутатом облради (від ПППУ), а його помічником став Максим Козицький. А тепер Федак, навпаки, є радником губернатора Козицького з питань соціально-економічного розвитку області. І має частки в таких підприємствах Козицьких, як» Рава-Руська теплостанція «(10%),» Самбірська СЕС — 2 «(5%),» Сокальський вітропарк «та СЕС»Богородчанський-1″.
Козицький Максим Зіновійович
У 2008-2010 р. р. Львівську ОДА очолював Микола Кміть, який входив до найближчого оточення Віктора Ющенка. А його дочка Дана Кміть стала співвласником цілого ряду компаній, у тому числі компаньйоном Козицьких по таких підприємствах, як «РСС Гідро Львів» (38057158), СЕС «Бородчанська-1» (38370298). У 2001-2005 р.р. ще одним заступником Львівської ОДА був Богдан Матолич, який потім очолив обласне управління екології природних ресурсів. Без його підтримки ні бурити свердловини, ні будувати “зелені” електростанції було б неможливо! І ось результат: його син Анатолій Матолич отримав частку в підприємстві Козицьких “Енергопарк Яворів «(38424785) і очолює Асоціацію» ПЕК Львівщини” (35854866), що також належить Козицьким.

Як бачите, надто вже багато львівських чиновників та інших причетних осіб сприяли переходу Зіновія Козицького з медичного бізнесу в енергетичний, і допомогли його фірмам отримувати жирні підряди, ліцензії, кредити та ін. невже вони всі лікувалися в його психіатричній лікарні? Що ж, наступна частина нашої розповіді буде про Козицького Максима Зінов’євича.