Хто зупинить дії неправедних судів в Україні – справа “тітушковода Крисіна”

Ми повідомляли про результати так званого “суду” над співучасником вбивства журналіста Вячеслава Веремія – одному з організаторів “тітушек” за часів Майдану Юрія Крисина “засудили” аж до умовного терміну! Хто такий Крисін – про це повідомив волонтер Роман Синіцин. А ось ще трохи подробиць від Юрія Бутусова.

“Про справу Крисіна повинен дізнатися кожен: українські суди рятують від в’язниці бандита, який убив на Майдані журналіста В’ячеслава Веремія.

Бандит Юрій Крисін заслуговує на довічне ув’язнення за вбивство на Майдані журналіста, Героя України В’ячеслава Веремія – але вчора злочинець за звинуваченням в хуліганстві після трьох років розгляду справи був звільнений в залі суду! У це просто важко повірити! Безпрецедентне беззаконне судове рішення, яке навіть в наш цинічний час викликає шок. Справа Крисіна розкриває тотальний саботаж в українських судах розслідування вбивств на Майдані – судді приймають незаконні рішення відкрито, демонстративно і абсолютно безкарно. Про те, що готується звільнення Крисіна в прокуратурі підозрювали давно – і в серпні 2017-го на “Цензорі” вийшло чудове інтерв’ю Ірини Ромалійської з прокурором Олексієм Донським.

Але тепер по порядку.

Що сталося – розслідування вбивства В’ячеслава Веремія.

22 грудня суддя Шевченківського районного суду Олег Линник засудив Юрія Крисіна, одного зі співучасників вбивства загиблого на Майдані журналіста В’ячеслава Веремія, до 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки – тобто, вбивця журналіста, Героя України, в тюрму не йде, він відправився з суду додому, до сім’ї. Прокуратура вимагала 6 років позбавлення волі без всяких відстрочок.

Слідство завдяки фото- та відеоматеріалом встановило, що Крисін – один з організаторів мережі найманих бандітов-“тітушок”, кримінальні клички “Шафа”, “Щур (Криса)”. Згідно матеріалів справи, в лютому 2014 го Крисін був найнятий одним з ватажків мафії Арменом Саркисяном і сформував загін бандитів, призначений для нападу на учасників протесту під час штурму Майдану правоохоронними органами.

В 23.58 18 лютого 14-го року бандити Крисіна на розі вулиці Велика Житомирська та Михайлівської площі кинули світло-шумову гранату і зупинили машину, в якій їхав Веремій – за те, що журналіст виконував свої службові обов’язки, і знімав бандитів на відео. Веремій вискочив з машини, його почали бити палицями. Веремій спробував врятуватися і кинувся бігти. В 23.59 бандит Джалал Алієв вистрілив в Веремія з пістолета. Журналіст впав. Бандити підбігли до людини і почали добивати палицями на землі, і не надали медичної допомоги, ніяк не допомогли. Бив палицею і сам Юрій Крисін. Він це підтвердив на суді. А Веремій стік кров’ю.

Справа була передана до суду влітку 2014-го року. І тягнеться там з того самого часу. І тут почалися дивні речі, які показують, що слідчий, по суті, допомагав Крисіну піти від відповідальності. Проти Крисіна була висунуто нез’ясовно м’яка підозра – “хуліганство”. Стаття 296, частина 4, де покарання від 3 до 7 років позбавлення волі.

А для забезпечення безпеки Крисіна на період слідства йому навіть один час виділяли державну охорону.

Потім справу передали в новий відділ спецрозслідування злочинів на Майдані Сергія Горбатюка. Ведучий справу прокурор Олексій Донський пояснює, що попереднє слідство було проведено так, що ніяких інших звинувачень Крисіну інкримінувати не могли.

Крисін свою провину визнав, визнав, що напав і бив журналіста палицею, що в результаті цього нападу людина загинула.

Гей, а яке тут блін, хуліганство, правоохоронці, ви осліпли?

Тут не хуліганство.

За що треба судити Крисіна?

У наявності факти – Крисін був організатором і співучасником вбивства, оскільки його дії призвели до загибелі журналіста, його удари змусили Веремія бігти, тому в нього вистрілив інший бандит. Потім Веремія можна було врятувати, але бандити з Крисіним разом продовжили побиття пораненого на землі, безпорадну людину, що не надали йому допомогу і не дозволили надати іншим. Бандити діяли спільно, несуть спільну відповідальність.

Тут цілий букет злочинів.

115 стаття кримінального кодексу – вбивство. Причому цілком підходить частина 2 115 статті – умисне вбивство. З огляду на тяжкість злочину і обтяжуючі обставини, суд має право дати злочинцеві по цій статті довічне ув’язнення.

Також в діях стаття 255 – участь у злочинній організації.

Стаття 257 – бандитизм.

Обтяжені статтею 171 – перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

Беззубість державного обвинувачення, зізнатися, також дивує. Ну яке тут, на фіг, хуліганство?! Га?

Але найбільш цинічне рішення судді Линника, і Вищої ради правосуддя.

У чому вина Шевченківського суду?

Линник став суддею Шевченківського суду в 2011-му році – його сюди спеціально перевели з Мар’їнки Донецької області. Тобто це суддя, зобов’язаний режиму Януковича кар’єрою.

Линник слухав справу Крисіна дуже довго, і дуже повільно. Хоча справа дуже проста.

Прокуратура подала скаргу на його дії до Вищої ради правосуддя. Але ВСП за 8 місяців на скаргу не відреагувала.

Линник заборонив доступ преси на процес – спеціально, щоб уникнути резонансу.

Виносячи рішення, Линник повністю проігнорував масу обтяжуючих долю Крисіна обставин, які вимагали застосування максимальних санкцій.

А саме:

1. Крисін визнав свої зв’язки в кримінальних колах – Армен Саркісян, він же “Армен Горлівський”, був правою рукою боса мафії, відомого бандита і одного екс-президента Януковича Юрія Іванющенка, відомого як “Юра Єнакіївський”. Бандити, що напали на Веремія базувалися в офісі Іванющенко в провулку Рильського.

2. Крисін раніше вже звинувачувався у вбивстві і був судимий. У 2010-му році проти нього порушили справу за статтею 115 частина 2 – “умисне вбивство”, але потім слідчий перекваліфікував справу на “вбивство з необережності” і Крисін… отримав умовний термін! Тобто злочинець вже один раз провернув трюк, благополучно уникнувши покарання за вбивства. Саме ця безкарність підштовхнула його до вчинення нового злочину.

3. Бандит був учасником організованої злочинної групи, яка підпорядковувалася оточенню узурпатора, екс-президента Віктора Януковича. Крисін брав участь у скоординованій незаконній операції по збройному нападу на учасників акції протесту на Майдані.

4. Перебуваючи під слідством по вбивству Веремія, Крисін знаходиться на волі і продовжує бандитську діяльність – в 2016-му році проти Крисіна порушено дві кримінальні справи! У березні 2016-го року Крисін був затриманий в ході розслідування за вимагання, і засуджений, як заявив прокурор Донський: “в його автомобілі виявили бойову гранату. Засуджений умовно, з випробувальним терміном, – він уклав угоду з прокурором про визнання провини, яке і затвердив суд у вироку. Вирок був в березні 2016 року. Тим часом, як його засудили за носіння гранати, і нападом на заправку пройшло 1,5 місяця. Тобто людина, коли нападала на заправку, перебувала і на випробувальному терміні, і на особистому зобов’язанні (в справі про напад на Веремія)”.

І ось перебуваючи на особистому зобов’язанні, зробив другий злочин: “В ніч з 5 на 6 травня 2016 року група осіб, яку, за даними слідства, організував Крисін, вчинила напад на заправку” Народна”, що знаходиться біля аеропорту” Київ-Жуляни”. Кілька осіб були ними побиті, а в одного потерпілого – стріляли з травматичної зброї. Стріляли з близької відстані, тому заподіяно вогнепальне поранення, там зайшла куля в стегно”. Обвинувальний акт проти Крисіна по даній справі переданий до суду в березні 2017 го року – і судді в даному випадку також навмисне затягують справу. Таким чином, бандит є значною загрозою суспільству. Все це тому, що відчуває повну безкарність. Тут його захистила суддя Апеляційного суду Олена Курова.

5. Бандит озброєний нелегальною вогнепальною зброєю, зокрема – снайперською гвинтівкою. Як розповідає прокурор Донський: “Двом особам, які охороняли його, Крисін дав вказівку виїхати в район Борисполя, викопати раніше приховану там зброю і привезти йому. Як я вже говорив, там були снайперська гвинтівка з оптичним прицілом і глушником, бойовий пістолет і частина боєприпасів .

– Привезли?

– Так. Причому один з них дав про це свідчення безпосередньо в судовому засіданні, в якому головував суддя Линник.

– Тобто, у нього є зараз це все зброю?

– Ми не знаємо, чи є воно у нього зараз, ми не знайшли. Він неофіційно стверджував, що знищив цю зброю. Дуже складно перевірити, так це чи ні, а головне, де і з якою метою воно використовувалося”.

Але всі ці обтяжливі обставини не зупинили негідника суддю Олега Лінника, який звільнив у залі бандита Крисина від заслуженої в’язниці.


 “Дах” Крисіна – хто захищає вбивцю в чинній владі?

Линник, Курова, Крисін – можуть бути співучасниками одного злочинного угруповання у владі, пов’язаного з більш високопоставленими покровителями. Уявіть собі, що такий букет злочинів був би у якого-небудь учасника акції протесту під дачею якогось високопоставленого держдіяча? А Кримін на протести не ходить – його наймають для розгону, для вбивства, для рейдерства. У нього є і зв’язки і гроші, щоб “вирішувати питання”.

Очевидно, що у Крисіна дуже високопоставлені замовники в чинній владі. За бандита клопочуть і виносить неправові рішення не один Линник. У серпні 2016-го по клопотанню прокуратури Крисін був узятий під варту. Однак в грудні 2016- го суддя апеляційного суду Олена Курова звільнила Крисина і на період слідства помістила бандита під цілодобовий домашній арешт. Курова, як і Линник, потрапила до Києва з Донецької області. Вона була суддею Макіївського районного суду, і перевелася в Солом’янський суд Києва в грудні 2014-го. Курова відома замовними рішеннями – так, саме вона звільнила від зобов’язань Олену Лукаш. За ці “заслуги” її хтось направив на підвищення – і вона потрапила в Апеляційний суд Києва.

Крисін виконував брудну рейдерську роботу і після Майдану, він професійний бандит і “тітушковод”.

І зараз поки ми обурюємося, напевно планує новий бандитський наліт – а може, і вже спланував, і зараз знову когось звично катує, грабує, вбиває. Невразливий для держави.

Що робити?

З огляду на всі обставини і особливий резонанс справи, в даному процесі хотілося б бачити такі рішення:

1. Скасування в апеляційному суді вироку Линника, і напрямок на повторні слухання.

2. Передача справи від Линника до іншого судді, а якщо це можливо – до суду присяжних.

3. Крисін повинен утримуватися під вартою на період слідства.

4. Вища рада правосуддя повинна в найкоротші терміни зробити висновок по суддях Линнику і Куроввй – продажних корумпованих суддів треба гнати зі служби.

5. Прокуратура повинна висунути адекватне звинувачення, з урахуванням всіх відомих обставин, призначити додаткові експертизи.

6. Журналістам кожної редакції, необхідно провести акцію солідарності з нашим загиблим колегою, і належним чином кожне ЗМІ має висвітлити дану справу і всі публічні заходи.

7. Президент, прем’єр-міністр, народні депутати, повинні озвучити свою позицію по даній справі, мені здається, це свавілля повинно викликати реакцію. Вважаю, що президент країни, генеральний прокурор, парламент повинні взяти цю справу на особистий контроль. Верховна рада повинна викликати представника прокуратури та Вищої ради правосуддя зі звітом у справі. Якщо такої реакції не послідує – то доведеться проводити публічні акції, щоб привернути увагу відповідних відомств.

8. Під Апеляційним судом, де розглядатиметься протест прокуратури, необхідно провести акцію на підтримку протесту, взяття під варту Крисіна, і завершення справи по закону.

Справа Крисіна – справжній виклик не тільки для влади, а й громадянського суспільства і для журналістів.
На мій погляд, ми повинні зробити все можливе, щоб захистити справедливість. Держава явно не справляється. Скоро річниця Майдану – з якими очима ми будемо згадувати загиблих? Тільки коли Крисін опиниться у в’язниці на все життя, ми дізнаємося, хто його “кришує”, і кому тепер служать 3,5 тисячі його бандитів!”

Юрій Бутусов.